Manisa’da ABD ve Etiyopya’dan Gelenlerin Karantina Süresi Sona Erdi

Yurt dışından gelen ve korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Manisa’daki KYK yurtlarına ABD ve Etiyopya’dan gelerek yerleştirilen 318 kişi, 14 günlük karantina sürecinin tamamlamalarının ardından tahliye edilerek, memleketlerine uğurlandı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

ABD ve Etiyopya’dan gelerek Covid-19 tedbirleri kapsamında İl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Muradiye Kız Öğrenci Yurdunda misafir edilen 318 kişi, 14 günlük karantina sürecini tamamladı.

209’u Amerika, 109’u ise Etiyopya’dan geldi

209’u Amerika, 109’u ise Etiyopya’dan gelen Türk vatandaşları, yapılan sağlık kontrollerinin ardından yurtlardan tahliye edildi. AFAD ekipleri koordinasyonunda, valizleriyle birlikte yurttan ayrılan vatandaşlar, sırayla minibüslere binerek ailelerin bulunduğu şehirlere gitmek için harekete geçti. Memleketlerine ulaşacak olan vatandaşlar, evlerinde 14 gün daha karantinada kalacakları öğrenildi.

Yetkililere teşekkür ettiler

Yurttan ayrılan vatandaşlar, karantinada geçirdikleri süre içinde kendileriyle yakından ilgilendiklerini belirttikleri, tüm yetkililere teşekkür etti. Geldikleri ülkelerin sağlık sektörünün çok kötü durumda olduğunu ifade eden vatandaşlar, Türkiye’de her ihtiyaçlarının ücretsiz olarak karşılandığını vurguladılar.

İlgili haber Soma'da Korona Virüsü Yenen Vatandaş Alkışlarla Taburcu Edildi

İlgili haber Manisa'da Astsubay Emeklisi Evinde Ölü Bulundu!

İlgili haber Manisa’da Yasaklara Uymayan bin 254 Kişiye Ceza Kesildi

İlgili haber Manisa'da Traktörün Altında Kalan Sürücü Hayatını Kaybetti!

İlgili haber Manisa Trafiğine Korona Virüs Düzenlemesi Getirldi!

İlgili haber Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: 17-19 Nisan'da Sokağa Çıkmak Yasak

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Meteorolojiden Manisa’nın İlçeleri İçin Sağanak Yağış Uyarısı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x