Manisa’da Ana Okulları ve Ana Sınıflarına Korona Virüs Arası Verildi!

Manisa'da yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında resmi anaokulu ve ana sınıflarında eğitim ve öğretimin uzaktan yapılmasına karar verildi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
30 Kasım 2020 - 12:44
Manisa haber | Eğitim Gündem Politika Sağlık

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Korona virüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Covid-19 Bilimsel Danışma Kurulunun önerileri doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.

Gelinen aşamada son dönemde Covid-19 salgınının yayılımında tüm dünyada özellikle Avupa’da hızlı bir artış yaşanmakta; Ülkemizde de vaka ve hasta sayılarında yükseliş görülmektedir.

Covid-19 salgınının İlimizdeki seyrine bağlı olarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okul öncesi kuruluşları, ana okul ile ana sınıfları ve uygulama sınıflarının 30 Kasım 2020 tarihinden itibaren 4 Ocak 2021 tarihine kadar yüz yüze eğitime ara vermelerine, yüz yüze eğitimin ara verildiği bu kuruluşlarda uzaktan eğitim faaliyetlerine devam edilmesine,

Oybirliği ile karar verilmiştir.

Yukarıda yazılı kararlara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195. Maddesi kapsamında suç duyurusunda bulunulacaktır.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Selçuk Özdağ, MHP Lideri Bahçeli Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacak!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x