Manisa’da Arsada Patlamamış El Bombası Bulundu!

Manisa’nın Kula ilçesinde bir vatandaşın boş bir arsada el bombası bulduğunu ihbar etmesi üzerine bölgeye giden ekipler, Kurtuluş Savaşı döneminden kaldığı tahmin edilen el bombasını, kontrollü bir şekilde imha etti.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
24 Temmuz 2020 - 16:39
Manisa haber | Asayiş Genel | Kula haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Edinilen bilgiye göre, bir vatandaş Kula’ya bağlı kırsal Hacıtufan Mahallesi Bakacak mevkinde boş bir arsada el bombası bulduğunu ihbar etti.

İhbar üzerine bölgeye giden İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

Daha sonra Jandarma Olay Yeri İnceleme ekipleri (OYİ) ve Patlayıcı Madde İmha Timi (PAMİT) tarafından yapılan incelemelerin ardından el bombası kontrollü bir şekilde imha edildi.

İmha edilen el bombasının Kurtuluş Savaşı döneminden kaldığı tahmin ediliyor.

<b srcset=’da Boş Bir Arsada El Bombası Bulundu” width=”768″ height=”1024″ /> Manisa’da Boş Bir Arsada El Bombası Bulundu Manisa’da Boş Bir Arsada El Bombası Bulundu Manisa’da Boş Bir Arsada El Bombası Bulundu Manisa’da Boş Bir Arsada El Bombası Bulundu

Son güncelleme tarihi : 24 Temmuz 2020 17:02

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Meteorolojiden Manisa’nın İlçeleri İçin Sağanak Yağış Uyarısı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x