Manisa’da Atatürk ve Türk Bayrağının Yere Serilmesine Soruşturma Açıldı!

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde Türk Bayrağı ile Atatürk posterlerinin yola serilmesi ve üzerinden araç geçmesiyle ilgili Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu bir açıklama yaptı. Olayla ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Ekim Cumhuriyet ‘nın Alaşehir İlçesinde Cumhuriyetin ilanının 97. yıl dönümü kutlamaları öncesinde, belediye ekipleri tarafından Türk Bayrağı ve Atatürk posterlerinin yere serilmesi ve üzerinden araçların geçmesi vatandaşlar tarafından büyük tepkiye yol açtı.


Yaşanan bu olay üzerine Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu tarafından bir açıklama yapıldı. 

Başkan Öküzcüoğlu’nun yaptığı açıklamada; “Sevgili hemşerilerim, vatan sevgimizi, bayrak aşkımızı kimse sınayamaz. Kimliğimle, varlığımla aşık olduğum ülkeme, vatanıma, bayrağıma duyduğum saygı ve sevgiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarını için dev Türk bayrağını bayramda dalgalandırmayı ve herkese örnek olmayı amaçladık.

Ne yazık ki bayrağımızın büyüklüğü nedeniyle, yaklaşık bin metre olan ve makaraya sarılı olan bayrağımız, ucu makaranın gövdesinde ortasında olan bayrağımızı kaldırıma sererek ucunu bulmayı ve onu göklerde dalgalandırmayı hedefledik. Ve bu görüntüler kaldırıma sermiş olduğumuz bu bayrağımız, hiç istemediğimiz görüntüye sebep oldu. Ancak ekiplerimiz derhal bayrağımızı yeniden asılmak için toplamışlardır. Ne yazık ki Cumhuriyet Bayramımızı en coşkulu haliyle kutlamayı amaçlayan, bizleri hedef alan, bazı kendini bilmezlerin bunu fırsat bilerek akıl almaz suçlamalar yöneltmeye çalışıyorlar.

Bayrak yerdeyken üzerinden arabalarla geçen saygısız sürücülere seslendi

Belediye başkanı seçildiğimden bu güne vatan bayrak sevgimi hala görmek istemeyenlere bir sözüm var. Muhteşem bir hazırlıkla kutlamaya hazırlandığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlayacağız ve bu kutlamaya kimse gölge düşüremez. O bayrağımız seriliyken o arabalarıyla üzerinden geçmeye çalışan saygısız sürücülere buradan tekrar söylüyorum.

Lütfen bayağımıza, cumhuriyetimize ve şanlı tarihimize saygılı bir yaklaşımı herkesten temenni ediyorum. Hepinize saygılar sevgiler sunuyorum” şeklinde bir açıklama yaptı.

Manisa valiliği soruşturma başlattı

Manisa Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyetin ilanının 97. yıl dönümü öncesi Alaşehir ilçesinde Türk bayrağının ve Atatürk posterlerinin yola serilmesi ve üzerinden araçların geçmesiyle ilgili görüntülerin sosyal medyaya ve çeşitli yayın organlarına yansımasıyla ilgili çalışma başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada “Olayın meydana gelmesinde ihmal ya da kusuru bulunanlarla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.” ifadesine yer verildi.

Manisa’da Atatürk Ve Türk Bayrağının Yere Serilmesine Soruşturma Açıldı! Manisa’da Atatürk Ve Türk Bayrağının Yere Serilmesine Soruşturma Açıldı! Manisa’da Atatürk Ve Türk Bayrağının Yere Serilmesine Soruşturma Açıldı! Manisa’da Atatürk Ve Türk Bayrağının Yere Serilmesine Soruşturma Açıldı!

Son güncelleme tarihi : 28 Ekim 2020 12:20

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Cezaevinden İzinli Çıkan Hırsız 10 Evi Soydu!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x