Manisa’da Bağımlılıkla Mücadele toplantısı yapıldı

Manisa’da 2020 yılı Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu ilk toplantısı Vali Ahmet Deniz Başkanlığında gerçekleştirildi.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
17 Ocak 2020 - 13:37
Manisa haber | Eğitim Genel

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

’da Uyuşturucu ile mücadele kapsamında Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı düzenlendi.

Bağımlılıkla mücadele toplantısında açılış konuşmasını yapan Manisa Valisi uyuşturucu ve bağımlılık konusunda çalışmalar yürütüldüğünü, devletin bütün kurumlarında uyuşturucu ve bağımlılıkla sonuna kadar koordineli bir şekilde mücadele edeceklerini, “Sigarayı Sen de Bırak” kampanyasının 2020 yılında da devam edeceğini daha çok insana ulaşmak için çalışmaların aralıksız devam edeceğini belitti.

Sentetik uyuşturucular için okul idarecileri ve öğretmenler bilgilendirilecek.

Vali Deniz konuşmasında sentetik uyuşturucular konusunda okul idarecileri ve öğretmenleri bilgilendirmek için çalışmaların başlatılacağını ve öğrencilerin spor ve sanatsal faaliyetlerle uğraşmasının bağımlılıkla mücadele kapsamında ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Vali Deniz aynı zamanda Manisalı çocukların sanatsal faaliyetlere ve spora teşvik için hayata geçirdikleri MANEP 2023’den de söz etti.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkileri ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bağımlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Artuner Deveci 2019 yılında bağımlılıkla mücadele kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili bir sunum gerçekleştirdiler.

Toplantıda tescilli olmayan metruk binaların yıkımı ve riskli görülen park ve bahçelere güvenlik kamerası takılmasının önemine vurgu yapıldı. Bağımlılık ile mücadele için “Yeşil Dedektör” ve  “Uyuma” isimli uygulamanın kullanımının daha çok artmasını ve yaygınlaşmasını isten Vali Deniz, bütün kurumların , sivil toplum kuruluşlarının ve vatandaşların bağımlılıkla mücadelede konusundaki sorumluluklarının altını çizdi.

Son güncelleme tarihi : 17 Ocak 2020 15:45

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Kamyon ile Çarpışan Otomobil Takla Attı: 3 Yaralı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x