Manisa’da Bakıma Muhtaç Ailelerin Evlerini Lise Öğrencileri Temizliyor

Manisa'nın Kula İlçesinde bulunan Germiyanoğulları Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, bir proje kapsamında bakıma muhtaç aileleri da ziyaret ederek ev temizliği yapıyorlar.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
21 Şubat 2020 - 18:21
Manisa haber | Eğitim Genel | Kula haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Kula Germiyanoğulları Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, sürdürdüğü sosyal sorumluluk faaliyetleri ile örnek olmaya devam ediyor.

Valiliği tarafından yürütülen “MANEP 2023” projesinin çatı projesi olan “Nitelikli Meslek Güçlü Gelecek” projesi kapsamında ilçeye bağlı mahalle okullarını ziyaret eden öğrenciler, mahalle okulundaki anasınıfı ve birinci sınıf öğrencilerine meyve tabağı hazırlayıp eğitimle ilgili bilgi veriyorlar.

Lise öğrencileri bu proje ile örnek oluyorlar

Ayrıca ilçe merkezinde ve ilçeye bağlı mahallelerde bakıma muhtaç yaşlı aileleri de ziyaret eden liseli öğrenciler, bakıma muhtaç ailelerin evlerinde temizlik yapıyorlar. Sosyal sorumluluklara dikkat çekmek için çeşitli projelere imza atan öğrenciler, bu proje kapsamında gerçekleştirdiği faaliyetler ile de örnek oluyorlar.

Toplumda bu tür farkındalıklarla sosyal sorumluluklara dikkat çekmek istediklerini dile getiren Germiyanoğulları Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü Erhan İğdi, bu tür faaliyetleri artırarak devam edeceklerini söyledi. Toplumdaki her bireyin sosyal sorumlulukla özen göstermesi gerektiğini de vurgulayan İğdi, okulda görevli öğretmenler ve öğrenciler ile bu projeyi ve bunun gibi projeleri sürdüreceklerini dile getirdi.

Kimler Neler Demiş?

İdlib Şehitleri İçin Manisa, Kırmızı Beyaz Bayraklarla Donatıldı