Manisa’da Bazı Vatandaşlar Sosyal Mesafeye Uymuyor!

Manisa'nın Şehzadeler İlçesinde bulunan PTT'de işlemlerini yaptırmak isteyen bazı vatandaşlar, binanın önünde sosyal mesafe kuralına uymuyor

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

‘nın Şehzadeler İlçesinde bulunan PTT binasında işlemlerini yaptırmak için gelen vatandaşlar, polis ekiplerinin tüm uyarılarına rağmen sosyal mesafe kuralına uymuyor.

Tüm dünyayı saran Virüs tehdidinden ülkemizde etkilenmiş ve bu virüs Türkiye’de yayılmaya başladı. Devletimiz bu salgınla uğraşırken bir taraftan da vatandaşların üzerlerine düşen görevleri yerine getirmesi için bir takım önlemler almaya başladı.

Bu görevlerden bir tanesi de, kamu kurum ve kuruşları yada diğer sektörlerde sıra beklerken açıklanan sosyal mesafe kuralına uymaları gerektiğini belirtti. Bu koyulan mesafe, virüsün insandan insana yayılma etkisi gösterdiği için, iki kişi arasında en az 1,5 metre mesafe olması gerektiğidir.

Ancak ülkemizde olduğu gibi Manisa’da da ısrarla bu kurala uymayan vatandaşlar bulunmakta. Virüsün giderek yayılmaya başladığı bu günlerde kamu görevlilerinin çağrılarına kulak verip üzerimize düşen görevleri yerine getirmektir.

Sosyal mesafe kuralına uyalım virüsü uzak tutalım.

Haber:

İlgili haber Türkiye'de Korona Virüsünden Ölen 44'e Vaka Sayısı 1872'ye Yükseldi

İlgili haber Manisalılar Dijital Ortamda Spor Yapacak

İlgili haber Manisa'da Çocuk Parkına Benzin Döküp Yaktılar!

Son güncelleme tarihi : 25 Mart 2020 13:59

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Kamyon ile Çarpışan Otomobil Takla Attı: 3 Yaralı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x