Manisa’da Çiftlikte Kaynak Yapan Besicinin Sıçrattığı Kıvılcımlar Yangın Çıkardı!

Manisa'nın Soma İlçesinde çiftlikte kaynak yaparken sıçrayan kıvılcımlar tutuşturduğu saman balyalarından çıkan yangın 3 saatte söndürüldü. Yangında çiftlikte 1 traktör, tahıl ambarı ile ağılda bulunan bir inek ciddi şekilde tandı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
20 Ekim 2020 - 23:53
Manisa haber | Asayiş Genel | Soma haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

‘nın Soma ilçesine bağlı kırsal Çerkez Hamidiye Mahallesi’nde yaşayan Ali Bilir (32), amcası ile ortak kullandığı çiftliğin ağıl kısmında kaynak yaparken, saçılan kıvılcımlar saman balyalarını tutuşturdu.

Hızla alev alan balyalardan çıkan yangın tüm ağılı sardı. Haber verilmesi üzerine çiftliğe çok sayıda itfaiye ve jandarma ekibi geldi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekiplerinin yaklaşık 3 saat süren çalışmasının sonucunda yangın, evlere ulaşmadan kontrol atlına alınarak söndürüldü.

Yangında, Ali Bilir ile amcasının ortak kullandığı hayvan ağılı ile tahıl deposu olarak kullandıkları alan tamamen yandı.

Bir traktör kullanılmaz hale gelirken, 800 saman balyası ve çok miktarda tahıl da kül oldu.

Bu arada besici Ali Bilir’in, yangında derisinin büyük bölümünde yanık oluşan ve acı içinde yattığı görülen ineğinin derisini tuz ile ovarak tedavi etmeye çalışması dikkati çekti.

Haber:

Manisa’da Çiftlikte Kaynak Yapan Besicinin Sıçrattığı Kıvılcımlar Yangın Çıkardı! Manisa’da Çiftlikte Kaynak Yapan Besicinin Sıçrattığı Kıvılcımlar Yangın Çıkardı! Manisa’da Çiftlikte Kaynak Yapan Besicinin Sıçrattığı Kıvılcımlar Yangın Çıkardı! Manisa’da Çiftlikte Kaynak Yapan Besicinin Sıçrattığı Kıvılcımlar Yangın Çıkardı! Manisa’da Çiftlikte Kaynak Yapan Besicinin Sıçrattığı Kıvılcımlar Yangın Çıkardı! Manisa’da Çiftlikte Kaynak Yapan Besicinin Sıçrattığı Kıvılcımlar Yangın Çıkardı!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa Valisi Karadeniz Esnaf Oda Temsilcileriyle Korona Virüs Tedbirlerini Görüştü
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x