Manisa’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Yağmur Nedeniyle Yarıda Kaldı!

Manisa’da Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl kutlamaları Şehzadeler İlçesi Cumhuriyet Meydanında düzenlendi. Kutlamalar sırasında yağmurun başlaması nedeniyle Vali Karadeniz tarafından öğrencilerin ıslanmaması için program yarıda kesildi.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
29 Ekim 2020 - 13:44
Manisa haber | Gündem Politika

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yılı dolayısıyla ’nın Şehzadeler ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda kutlama programı düzenlendi.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’in valilik önünde tebrikleri kabul etti

Kutlama programı Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’in valilik önünde kurulan platformda tebrikleri kabul etmesiyle başladı. Tebriklerin kabulünün ardından Milli Egemenlik ve Atatürk Anıtı önündeki törende saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Vali Karadeniz, “Cumhuriyetin ilanı her türlü imkansızlıklar içinde varını yoğunu Kurtuluş Savaşı için feda eden kahraman milletimiz için verilmiş bir ödüldür. Milletimiz bu ödülü fazlasıyla hak etmiştir.

“97 yıllık hızlı gelişme sağlanmasının temel lokomotifi cumhuriyettir”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yürütülen bağımsızlık mücadelesinde üstün bir fedakârlık gösteren milletimizin ülke yönetiminde söz sahibi olması en doğal hakkıydı. İşte cumhuriyet idaresi bu hakkın sahibine verilmesidir. Aradan geçen 97 yıl cumhuriyetimizin ve devletimizin hızlı bir şekilde gelişmesini sağlamıştır. Hem sanayi alanında hem tarım ve hizmet sektörlerinde önemli gelişmeler olmuştur. Bu süre içinde devletimizin verdiği kamu hizmetlerinde de nitelik ve nicelik yönünden çok hızlı yol alınmıştır. 97 yıllık hızlı gelişme sağlanmasının temel lokomotifi cumhuriyettir” dedi.

Vali Karadeniz öğrencilerin ıslanmaması için programın geri kalan kısmını iptal etti

Vali Karadeniz’in konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak tarafından okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajının okunmasının ardından başlayan yağmur nedeniyle programın geri kalan kısmı Vali Karadeniz tarafından öğrencilerin ıslanmaması için iptal edildi.

Törene Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’in yanı sıra Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı , Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, AK Parti Manisa Milletvekilleri Tamer Akkal, Semra Kaplan Kıvırcık, AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, muhalefet partilerinin il başkanları, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, askeri erkan, daire müdürleri, şehit aileleri, gaziler, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Yaşlı Kadının Bayram Coşkusuna Yağmur Da Engel Olmadı Yaşlı Kadının Bayram Coşkusuna Yağmur Da Engel Olmadı Yaşlı Kadının Bayram Coşkusuna Yağmur Da Engel Olmadı Yaşlı Kadının Bayram Coşkusuna Yağmur Da Engel Olmadı Yaşlı Kadının Bayram Coşkusuna Yağmur Da Engel Olmadı Yaşlı Kadının Bayram Coşkusuna Yağmur Da Engel Olmadı Yaşlı Kadının Bayram Coşkusuna Yağmur Da Engel Olmadı

Son güncelleme tarihi : 29 Ekim 2020 14:11

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa Şehir Hastanesinde Bir Garip Olay!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x