Manisa’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına Yaşlı Kadın Damga Vurdu!

Manisa’da Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl kutlamaları sırasında yağmur nedeniyle program yarıda kesilirken, yağmura rağmen mehter takımının marşlarına eşlik eden İlkcan Türek isimli kadın ise, “Bu vatanın değerini, Atatürk’ün, herkesin değerini bilmek lazım. Kolay kurulmadı. Ölünceye kadar da biz taşıyacağız” dedi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
29 Ekim 2020 - 14:00
Manisa haber | Gündem Politika

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

’da Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl kutlamalarına 75 yaşındaki yaşlı kadının mehteran takımının yağmur altında çaldığı marşlara eşlik etmesi damga vurdu.

75 yaşındaki İlkcan Türek, Mehter Takımının yağmur altında çaldığı marşlara eşlik etti

Öğrencilerin şiir okuması ve halk oyunları gösterileri iptal olurken, Manisa Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı yağmur altında marşlarını çalmaya devam etti. O sırada 75 yaşındaki İlkcan Türek isimli kadın da mehter takımının yanına gelerek yağmur altında marşlara eşlik etti. Türek, “İnsanlarımız, askerlerimiz, ecdadımız, yurdumuz, milletimiz, şehirlisi, köylüsü herkes savaştı, kanıyla canıyla bu vatanı bizlere emanet etti.

“Her gençte bu sevgi, bu coşku ve bu alakayı pek fazla görmüyorum”

Cumhuriyeti biz ölünceye kadar muhafaza edip, çocuklarımıza, gençlerimize hibe edip, onlara aktaracağız. Maalesef her gençte bu sevgi, bu coşku ve bu alakayı pek fazla görmüyorum. Biz çocukken ailelerimizle birlikte her sene bayrama giderdik. Biz öyle yetiştik. Hala ben dayanamıyorum. O coşku, o heyecan var. Ben ağlıyorum. Bu vatanın değerini, Atatürk’ün, herkesin değerini bilmek lazım. Kolay kurulmadı. Ölünceye kadar da biz taşıyacağız” dedi.

Manisa’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına Yaşlı Kadın Damga Vurdu! Manisa’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına Yaşlı Kadın Damga Vurdu! Manisa’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına Yaşlı Kadın Damga Vurdu! Manisa’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına Yaşlı Kadın Damga Vurdu! Manisa’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına Yaşlı Kadın Damga Vurdu! Manisa’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına Yaşlı Kadın Damga Vurdu!

Son güncelleme tarihi : 29 Ekim 2020 14:11

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa Şehir Hastanesinde Bir Garip Olay!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x