Manisa’da Deprem Hatırası Diye 3 Yıldır Kırılan Camını Tamir Ettirmiyor

Manisa’da 5,5 büyüklüğünde depremin meydana geldiği Saruhanlı ilçesinde yaşayan 63 yaşındaki Bülent Dönmez, 2017 yılında meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremde hasar alan evinin kırılan camını ‘deprem hatırası’ diye 3 yıldır tamir ettirmiyor.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
26 Haziran 2020 - 23:59
Manisa haber | Çevre Genel | Saruhanlı haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Bugün saat 10.21 sıralarında merkez üssü ’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Kumkuyucak Mahallesi’nde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Depremi en fazla hisseden Kumkuyucak Mahallesi’nde yaşayan Bülent Dönmez, 3 yıl içerisinde iki büyük deprem yaşadığını söyledi. 2017 yılında meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremde hasar alan evinin kırılan camını ‘deprem hatırası’ diye 3 yıldır tamir ettirmediğini anlatan Dönmez, “Bugünkü depremi de çok güçlü hissettim.

Depremi hissedince fırladım, kaçtım. Yerdeki döşeme taşları yerinden oynadı. Ağaçlar kökünden köklenmiş gibi bir duruma geldi. 2017 yılında da aynı bu şekilde deprem oldu. 2017’deki depremde evimiz hasar gördü. Vali, kaymakam, belediye başkanımız ziyaret ettiler.

Daha sonra bizlere 6 ya da 7 bin liraya ödeme yapıldı. Ödemeyle evi yaptırdım ancak bugün de aynı şekilde patladı. Ayrıca kapının camı da 2017 yılında kırılmıştı. Bu camı yaptırmadım çünkü bu cam 2017 yılından kalma benim hatıram” dedi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başkan Dutlulu Depremin Şiddetli Hissedildiği Mahallelerde İncelemelerde Bulundu
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x