Manisa’da Doktorları Şaşkına Çeviren Olay Yaşandı!

Manisa'da meydana gelen bir olay, ameliyatı yapan doktorları bile şaşkına çevirdi. Bazı sağlık şikayetleri ile hastaneye giden kadının, safra kesesinden ameliyat sırasında bin 122 adet safra kesesi taşı çıkartıldı.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
20 Ocak 2020 - 13:35
Manisa haber | Gündem Sağlık | Yunusemre haber

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Manisa’nın Yunusemre İlçesi Merkezefendi Devlet Hastanesinde yaşanan olay, görenleri ve doktorları şaşkına çevirdi. Merkezefendi Devlet Hastanesine F.B. isimli bir kadın, karın ağrısı, mide ağrısı ve şişkinlik gibi bir takım şikayetler ile başvurdu.

56 yaşındaki F.B. isimli kadının doktorlar tarafından ultrasonla yapılan ilk muayenesi sonucunda, safra kesesinde taş olduğu ve ameliyat yapılması gerektiği sonucuna varıldı. Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesinde Genel Cerrah Op. Dr. İlkay Yüksel tarafından 56 yaşındaki F.B. isimli kadının safra kesesi ameliyatı yapıldı.

Safra kesesinden 622 adet büyük çaplı, 500 adet ise milimetrelik ölçülerde taş çıkartıldı

Genel Cerrah Op. Dr. İlkay Yüksel tarafından yapılan ameliyat sonrası, yaşlı kadının safra kesesinden, 622 adet büyük çaplı, 500 adeti ise milimetrelik ölçülerde olmak üzere toplamda bin 122 adet taş çıkartıldı. Çıkartılan taşlar sonrası 56 yaşındaki F.B. isimli kadın, sağlığına kavuştu.

Genel Cerrah Op. Dr. İlkay Yüksel tarafından ameliyat sonrası açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada, safra kesesinin safrayı depolayan bir organ olduğunu, zamanla bu organın içerisinde taşların biriktiğini, belirtilerinin ise, şişkinlik, karın ağrısı, sarılık hastalığı, safra kesesi iltihabından, karaciğer yetmezliğine, pankreatit safra kesesi kanseri gibi tehlikeli sorunlar yaratabileceğini belirtti. Hastaların bu tarz şikayetleri ihmal etmeden, bir genel cerrahi uzmana başvurmaları gerektiğini, teAmhlikeli olabilecek hastalıkların başındayken yakalanmasının önemli olduğunu söyledi.

 

4 1 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa Şehir Hastanesi 1,5 Yılda Büyük İşler Başardı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x