Manisa’da Dün Başlayan Yangında 35 Hektar Orman Küle Döndü!

Manisa’nın Turgutlu ve Ahmetli ilçe sınırında dün çıkan orman yangını kısmen kontrol altına alınırken, havadan ve karadan soğutma işlemleri devam ediyor. Ormanlık alanda çıkan yangında 35 hektar alan küle döndü.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
01 Ağustos 2020 - 20:15
Manisa haber | Asayiş Çevre | Ahmetli haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Yangın, Manisa’nın Turgutlu ilçesine bağlı Akçapınar Mahallesi ile Ahmetli ilçesine bağlı Hacıköse Mahallesi arasındaki ormanlık alanda çıktı.

35 hektar alanda etkili olan orman yangını sabaha karşı kontrol altına alındı.

Soğutma çalışmalarında 8 helikopter, orman ve itfaiye arazözünün yanı sıra çok sayıda orman ve itfaiye personeli müdahale etti.

Bölge Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekipler, Manisa Büyükşehir İtfaiye ekipleri, Turgutlu Belediyesi ekipleri yangın alanında çalışmalarını sürdürüyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin de destek verdiği yangında ilk belirlemelere göre yaklaşık 35 hektar kızılçam ormanının hasar gördüğü belirtildi.

35 Hektar Orman Küle Döndü 35 Hektar Orman Küle Döndü 35 Hektar Orman Küle Döndü 35 Hektar Orman Küle Döndü 35 Hektar Orman Küle Döndü 35 Hektar Orman Küle Döndü

Son güncelleme tarihi : 1 Ağustos 2020 20:16

0 0 vote
Haberi Puanla
1 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

[…] İlgili haber Manisa'da Dün Başlayan Yangında 35 Hektar Orman Küle Döndü! […]

Manisa Valisi Karadeniz’den Korona Virüs İddialarıyla İlgili Açıklama!
1
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x