Manisa’da Hamile Eşini Öldüren Zanlıya Ağırlaştırılmış Müebbet Cezası

Manisa'nın Soma ilçesinde dini nikahla birlikte yaşadığı hamile kadını iki kızının önünde bıçaklayarak öldüren sanık, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
10 Haziran 2020 - 15:56
Manisa haber | Asayiş Genel | Soma haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında hükmünü açıklayan mahkeme heyeti, Türkan Kulu’yu (26) ikiz bebeklerine 5 aylık hamile olduğunu bildiği halde, 7 ve 10 yaşlarındaki iki kızının önünde 19 yerinden bıçaklayarak öldüren sanık Zakir B’ye hiçbir iyi hal veya tahrik indirimi uygulamayarak ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Müşteki avukatlarından İrem Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği olarak mağdur ailenin avukatlığını gönüllü olarak üstlendiklerini söyledi.

Demir, zanlının dava boyunca tahrik indirimi alabilmek için maktul Türkan Kulu’yu kötü bir anne, kötü bir eş olarak göstermeye çalıştığını belirterek, “Zanlı olay sonrası kendini yaraladığını, bir anlık öfke ile cinayeti işlediğini söyledi ve maktulün erkekliğine hakaret ettiğini beyan etti. Ancak karar duruşmasında sanık, ağırlaştırılmış müebbet cezası aldı ve herhangi bir haksız tahrik indirimi uygulanmadı. Alınan bu karar, hiçbir indirim uygulanmaması ve en yüksek sınırdan ceza verilmesi bakımından tüm kadın cinayeti davaları için emsal teşkil etmektedir.” diye konuştu.

Olay

Soma’ya bağlı Avdan Mahallesi’nde 26 yaşındaki iki çocuk annesi Türkan Kulu, 5 Eylül 2019’da bıçaklanarak öldürülmüştü. Olayın ardından çeşitli yerlerinden kendisini yaralayan Zakir B, hastaneye kaldırılmıştı.

İkiz çocuklara 5 aylık hamile olduğu belirtilen kadının, 5 yıldır ayrı yaşadığı ve boşanma aşamasında olduğu M.K. tarafından öldürüldüğü iddia edilmiş, yapılan tahkikatta kadının dini nikahla birlikte yaşadığı Zakir B. tarafından öldürüldüğü anlaşılmış, zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

İlgili haber Manisa'da bir kadın ayrı yaşadığı eşi tarafından öldürüldü

İlgili haber Manisa'da hamile kadını öldüren zanlı tutuklandı

 

Son güncelleme tarihi : 10 Haziran 2020 15:57

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Yaşlı Adamı Dolandıran Şüpheli Evinde Yakalandı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x