Manisa’da Hastaneye Tekerlekli Sandalyeyle Girdi, Yürüyerek Çıktı

Manisa’nın Salihli ilçesi Dombaylı Mahallesi’nde yaşayan 43 yaşındaki bir hasta, belindeki ur nedeniyle tekerlekli sandalye ile gittiği Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesindeki başarılı operasyonla yeniden sağlığına kavuşarak yürümeye başladı.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
22 Mayıs 2020 - 15:14
Manisa haber | Genel Sağlık | Salihli haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

’nın Salihli ilçesine bağlı Dombaylı Mahallesi’nde yaşayan 43 yaşındaki 2 çocuk babası Yunus Emrah Bozkurt, belindeki ur nedeniyle yürüme güçlüğü çekiyordu.

Tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşıyordu

Tekerlekli sandalyeye bağlı yaşayan Bozkurt, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesine giderek durumunu anlattı. Burada Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Cüneyt Temiz ile tanışan Bozkurt, felç kalma riski olmasına rağmen ameliyat olmaya razı oldu. Prof. Dr. Cüneyt Temiz’in başarılı geçen operasyonun ardından 11 gün hastanede kalan Bozkurt, tekerlekli sandalye ile girdiği hastaneden yürüyerek çıktı.

Belinde ur nedeniyle yürüyemiyordu

3 ay önce geçirdiği rahatsızlığın ardından gittiği hastanede yapılan tetkikler sonucunda belinde ur olduğunu öğrendiğini belirten Yunus Emrah Bozkurt, “Artık yürüyememeye başlamıştım. Gittiğim doktorlarda bunun çok riskli ve felç kalabilme riskinin çok yüksek olduğunu söyledi. Bu şartları kabul etmem durumunda ameliyat edeceklerini söylediler. Bende ilk etapta korktum, ameliyat olmayı istemedim. Fakat aradan geçen zaman içinde ağrılarım dayanamayacak hale gelince Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cüneyt Temiz hocamızla tanıştım.

Manisa CBÜ Hastanesindeki ameliyatı iki saat sürdü

Hocam bu ameliyatı yapabileceğini ama bazı risklerin olduğunu, benimde bunlara razı gelip gelmeyeceğimi sordu. Bende koronaya dahi yakalanmaya razı olup, yeter ki bu ağrılardan kurtulup, sağlığıma kavuşmayı çok istiyordum. Artık sağ ayağım yerde sürünüp, hiç yürüyemiyordum. Prof. Dr. Cüneyt Temiz Hocam beni ameliyata aldı ve 2 saat süren ameliyat çok başarılı geçti. Ameliyatın sonrasında Prof. Dr. Cüneyt Temiz hocam beni sağlıklı bir şekilde yürüttü. 11 gün sonra taburcu oldum ve şuanda sağlığıma kavuştum. Buradan Prof. Dr. Cüneyt Temiz hocam ve ekibine çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili haber Manisa'da Öldürülen 17 Yaşındaki Ceren’in Katilinin Kimliği Belirlendi!

İlgili haber Kırkağaçlı Gece Kartalları İhtiyaç Sahibi 100 Ailenin Yüzünü Güldürdü

İlgili haber Manisa’da Devrilen Traktörün Altında Kalan Sürücü Ağır Yaralandı!

İlgili haber Manisa’da Kavşakta İki Otomobil Çarpıştı: 4 Kişi Yaralandı!

İlgili haber Manisa'da Polis ve Sağlık Ekipleri Genç Kız İçin Seferber Oldu!

İlgili haber Türkiye'de Aranan Cinsel İstismar Zanlısı Manisa'da Yakalandı!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’daki Silahlı Kavgada 1 Kişi Tutuklandı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x