Manisa’da Hava Sıcaklıkları 3° Daha Sıcak Olacak!

Manisa'da hava sıcaklığı mevsim şartlarının üzerine çıkıyor, sıcak havadan vatandaşların etkilenmemesi için gerekli kişisel önlemleri alması gerekmektedir.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Meteoroloji bölge müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, Manisa’da hava sıcaklığı 30.06.2020 Salı gününden 3° daha sıcak olacak. Hava sıcaklığı Temmuz ayının ilk gününde Manisa’da 40°’leri bulacak.

Ege Bölgesi genelinde havalar az bulutlu ve açık geçecek. Manisa ve İzmir başata olmak üzere hava sıcaklığında hissedilebilir oranda artacak.

Dışarı çıkacak yada açık havada çalışacak olan vatandaşların artan sıcaklıktan etkilenmemeleri için gerekli önlemleri almaları gerekmektedir. Kronik rahatsızlığı olan vatandaşların, yaşlı ve çocukların güneşin en yoğun olarak hissedildiği saatler olan, 12:00 ile 16:00 saatleri arasında dışarıya çıkmamaları, çıkan vatandaşların ise bol bol su içerek gölgede dinlenmeleri gerekmektedir.

Mevsim normallerin üzerine çıkan sıcaklıklardan ve olumsuzluklardan etkilenmemek için yapılan uyarılara vatandaşların dikkat etmesi gerekmektedir.

Manisa’nın ilçelerinde de hava sıcaklıkları 35 derece ile 40 derece arasında seyredecek.

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Hırsız Yakalanacağını Anlayınca Uyuyormuş Numarası Yaptı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x