Manisa’da Hayvan Hırsızlarından Akıl Almaz Yöntem!

Manisa’nın Soma ilçesinde Kurban Bayramı öncesinde uyuşturucu iğne atan tüfeklerle büyükbaş hayvan hırsızlığına kalkışan 4 kişi yakalandı.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
07 Temmuz 2020 - 16:47
Manisa haber | Asayiş Genel | Soma haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Kurban Bayramına az bir zaman kala kırsal bölgelerde özellikle büyükbaş hayvan hırsızlıklarında artış başladı.

Hayvanı çalmaya teşebbüs ederken sahibi engel oldu

Farklı yöntemlerle büyükbaş hayvanları çalan kişilerin son yöntemlerinden birinin de uyuşturucu iğne atan tüfekler olduğu tespit edildi.

’nın Soma ilçesi, Türkali Mahallesi Kısacıklar Mezrasında öğle saatlerinde meydana gelen hayvan hırsızlığına teşebbüs olayında uyuşturucu iğne atan tüfekler tespit edildi.

Türkali Mahallesinde yaşayan A.M. isimli vatandaş, kendisine ait büyükbaş hayvanların başıboş olarak ormanlık alanda otladığı sırada 17 GS 53.. plakalı araç içerisinde bulunan şahısların hayvanını uyuşturucu iğne ile vurarak çalmaya teşebbüs etmeleri üzerine jandarmaya şikayette bulunmasıyla ortaya çıktı.

Zanlılar karayolunda seyir halindeyken yakalandı

Jandarma tarafından olay ile ilgili yapılan araştırmada aracın kiralık araç olduğu ve aracı F.K.M isimli şahsın kiraladığı tespit edildi. Araç ile ilgili yapılan araştırmada aracın Savaştepe yolunda olduğu tespit edilmesi üzerine, Soma JASAT timi ile birlikte araç yakalandı.

Uyuşturucu iğne atan tüfek ile 23 adet enjektör ele geçirildi

Araçta sürücü ile birlikte bulunan C.D., C.K. ve R.T. isimli kişiler gözaltına alındı. Araçta yapılan aramada 2 adet uyuşturucu iğne atan tüfek ile 23 adet enjektör ele geçirilirken, olayla ilgili yakalanan şahıslar alınan ifadelerine müteakip Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığına bilgi verilerek serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

blank

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
MASKİ’ye Açılan Su Faturaları Davasının Duruşması Yapıldı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x