Manisa’da Hayvansever Kadın 350 Bin Lira Dolandırıldığını İddia Etti!

Almanya’da yaşayan gurbetçi Manisalı kadın Nazan W.(67) Manisa’da dolandırıldı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
18 Eylül 2020 - 13:57
Manisa haber | Asayiş Genel

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Olay 2 yıl önce ’da meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Almanya’da yaşayan Nazan W. 2018 yılında yaz tatili için Almanya’dan Manisa’ya geldiği sırada, M. K isimli kişi tarafından ve daha sonra başka kişiler tarafından dolandırıldığını iddia etti.

Kedilere yaşam alanı yapacağım dediği kişiye 250 bin lira verdi

Almanya’dan gelen Nazan W. ” Benim hayvan sever birisi olduğumu bilen M.K isimli şahıs, kediler için barınak yapacağını ve biraz katkıda bulunmamı istedi. Bende kedilere yaşam alanı yapsın diye 2018 yılında elden 250 bin lira para verdim.

Bir yıl sonra tekrar Almanya’dan Manisa’ya izine geldiğimde M.K isimli şahıs, kediler için yaşam alanı yapmadığı gördüm ve bir türlü kendisine ulaşamadığım için savcılığa gittim şikayetçi oldum” dedi.

Bu seferde avukat masrafı isteyen veteriner olduğunu iddia eden kişi dolandırdı

2019 yılında Manisa’ya gelen Nazan W., yine hayvan sever bir veteriner hekimle tanıştığını şöyle anlattı. ” Kendilerini veteriner hekim olarak tanıtan Y.E ve karısı olduğu iddia edilen G K. ile tanıştım. Başımdan geçenleri anlattım ve M.K isimli şahıs, tarafından dolandırıldığımı söyledim. Bunun üzerine Y.E bana yardımcı olacağını söyledi.
Y.E 250 bin lira paramı geri alabilmemiz için avukat tutacağını söyledi. Bende avukat masrafları için parça parça dosya masrafı olarak 100 bin lira para istedi. Bende istenilen parayı verdim.
Telefonlarıma cevap alamayınca yine dolandırıldığımı anlayıp gidip polise şikayetçi oldum” dedi.

Haber:

Son güncelleme tarihi : 18 Eylül 2020 14:06

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Uyuşturucu Operasyonunda Yakalanan 3 Şüpheliden 1’i Tutuklandı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x