Manisa’da İhbar Üzerine Durdurulan Araçta Çalıntı Kablo Çıktı

Manisa’nın Kula ilçesinde ihbar üzerine bir araca operasyon yapan Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, durdurulan aracın bagajında satışa hazır durumda bulunan ve dışı plastiği soyulmuş olan bakır kablolar ile şüpheli 3 kişiyi kıskıvrak yakaladı.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
02 Şubat 2020 - 14:20
Manisa haber | Asayiş | Kula haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Edinilen bilgiye göre, bugün saat 11.30 sıralarında Zaferiye Mahallesi Hisarkapı mevkiinde şüpheli bir aracın bagajında dışı soyulmuş satışa hazır bakır kablolar olduğu ihbarını alan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, düzenlediği operasyonda 64 BC 117 plakalı aracın bagajında 272 kilo bakır kablo ile 3 kişiyi yakaladı.

Sabah saatlerinde hırsızlığı gerçekleştirdiği tespit edilen şüpheliler, sorgulanmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Burada sorguları tamamlanan Orhan A.(23), Ramazan A.(28) ve Muzaffer K. (24), sağlık kontrollerinin ardından gözaltına alındı.

Kablo Hırsızları suçüstü Yakalandı

Öte yandan, satışa hazır bakır kablolar ile birlikte suçüstü yakalanan şahısların kiralık olduğu tespit edilen 64 BC 117 plakalı aracı, emniyete götürülerek incelemeye alındı. Olay yeri inceleme ekipleri tarafından detaylı olarak incelenen araca da el konuldu.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Ayrıca, suçüstü yakalanarak gözaltına alınan şüphelilerin, kablo hırsızlığı suçundan dosyalarının bulunduğu öğrenildi.

  

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da İhbar Üzerine Durdurulan Otomobilde Ruhsatsız Silah Yakalandı