Manisa’da Kabloları Kesen 3 Şüpheli Serbest Bırakıldı!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde Türk Telekom A. Ş.’ye ait haberleşme ve enerji nakil kablolarını kesen 3 şüpheliyi, jandarma suçüstü yakaladı. Kesilen kablolar nedeniyle 75 bin TL maddi hasar meydana geldi. 3 şüpheli suçlarını itiraf etikten sonra serbest bırakıldı.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
13 Şubat 2020 - 11:36
Manisa haber | Asayiş Genel | Alaşehir haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Olay ’nın Alaşehir ilçesine bağlı Çamlıbel Mahallesi’nde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre Türk Telekom A. Ş.’ye ait haberleşme ve enerji nakil kablolarını kesildiğinin ihbarı alınması üzerine bölgeye giden jandarma ekipleri kabloların kesilerek rulo haline getirildiğini fark etti.

Bölgede devriye atan ekipleri fark eden şüpheliler araç ile kaçmaya çalıştı. Jandarmanın sıkı takibi sonucu durdurulan araç içerisindeki M.K., E.K., ve A.T. yakalandı. Araç içerisinde şüphelilerde yapılan aramalarda şüphelilerin ellerine eldiven giydikleri ve aracın bagaj kısmında yapılan kontrolde 4 adet kablo kesmek için kullanılan demir makas olduğu tespit edildi.

Kabloları kestiklerini itiraf ettiler, sonra serbest bırakıldılar

Olay yerindeki kesilmiş 500 metre uzunluğundaki kablo ise Türk Telekom görevlilerine teslim edildi. Öte yandan kesilen kablolar nedeniyle toplamda 75 bin TL maddi hasar meydana geldi.

Öte yandan şüphelilerin jandarmada alınan ifadesinde 28 Ocak günü Manisa’nın Salihli ilçesinde de Türk Telekom A.Ş.’ye ait 200 metrelik 8 bin 500 TL civarındaki kabloları da kestiklerini itiraf ettikleri öğrenildi.

Şüpheli 3 kişi ifadelerinin alınması sonrası serbest bırakıldı.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
TOKİ Manisa’da Satıştan Çektiği Konutlar İçin Açıklama Yaptı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x