Manisa’da Karantinaya Alınan 1 Mahalle ve 5 Sokak Dezenfekte Ediliyor…

Manisa’da Yunusemre ve Akhisar ilçesinde karantina altında bulunan bir mahalle ve 5 sokakta Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ve Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerince dezenfekte ediliyor.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

’nın Yunusemre ilçesine bağlı Yukarı Kayapınar Mahallesi ile Akhisar ilçesine bağlı Hacıishak Mahallesinde bulunan 5 sokakta dezenfekte çalışmaları devam ediyor.

Karantinadaki Kayapınar dezenfekte edildi

Yunusemre İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 05.06.2020 tarihli ve 2020/49 sayılı kararı ile karantina altına alınan Yukarı Kayapınar Mahallesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından periyodik olarak dezenfekte ediliyor. Bu kapsamda Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı Haşere İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, mahallede ortak kullanım alanları ile açık alanlarda dezenfeksiyon uygulaması gerçekleştirdi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı öncülüğünde Manisalıların sağlığı için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uğur Başkal, vatandaşlara tedbirlere uymaları konusunda çağrıda bulundu.

Akhisar’da 5 sokak karantina alınmıştı, sokaklar dezenfekte edildi

Akhisar İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 251, 250, 148 ve 201 sokakların çevrelediği alan içerisinde bulunan 252 sokak ve bağlantılı sokaklar ile 259 sokağın kapsadığı alanın giriş ve çıkışları 14 gün süre ile karantina altına alındı.

Alınan kararın ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından, sokaklarda dezenfekte uygulaması yapıldı. Vatandaşların sağlıklarına öncelik veren Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından belirli periyotlar dahilinde dezenfeksiyon işlemlerinin devam edeceği duyuruldu.

5 1 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Eşinin Cenazesinde Fenalaşan Adamın Korona Virüse Yakalandığı Anlaşıldı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x