Manisa’da karla mücadele 7/24 devam ediyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, 7/24 görevlerinin başında olarak kar yağışının etkili olduğu ilçelerde, vatandaşların kar yağışından olumsuz etkilenmemeleri ve yolların ulaşıma kapanmaması için yoğun çaba sarf ediyor.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
07 Ocak 2020 - 14:52
Manisa haber | Çevre Hava durumu | Ahmetli haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, kar yağışının etkili olduğu Alaşehir, Gördes, Ahmetli, Salihli, Akhisar, Selendi, Demirci, Turgutlu, Kula ve Yunuseme ilçelerinde rakımı yüksek noktalarda çalışmalarını sürdürüyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, önceden alınan önlemler sayesinde herhangi olumsuzluk yaşanmadığını ve karla mücadele ekiplerinin 7/24 görev başında olduğunu belirtti.

Yunt Dağı ve Spil Dağı’nda kar yağışı elektrik direklerini devirdi

Yunusemre İlçesine bağlı Yunt Dağı ve Spil Dağı’nda, elektrik direklerinin yoğun kar yağışı nedeniyle devrilmesinden dolayı onarmaya giden GEDİZ Elektrik’e bağlı ekiplere, Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı karla mücadele ekipleri de eşlik etti. Kapanan yolları açarak GEDİZ Elektrik’e bağlı ekiplerin olay yerine hızla ulaşmasını sağlayan Karla mücadele ekiplerinin ekipleri sayesinde, devrilen direk yerlerine dikti.

Manisa’nın karla mücadele sınavı devam ediyor

Ekipler kapanan yolları açmak, kapanması muhtemel yollarda tuzlama ve küreme çalışması yaparak vatandaşların her hangi bir olumsuzluk yaşamaması için çaba sarf ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Alaşehir, Gördes, Ahmetli, Salihli, Akhisar, Selendi, Demirci, Turgutlu, Kula ve Yunuseme ilçelerinde rakımı yüksek noktalarda etkisini gösteren kar yağışına ekiplerimiz hızla müdahale ediyor. Vatandaşların kar yağışından olumsuz etkilenmemeleri ve yolların ulaşıma kapanmaması için yoğun çaba sarf eden ekipler hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, ilçelerdeki rakımı yüksek noktalarda etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle Büyükşehire bağlı ekipler olaylara hızla müdahale ettiğini ve önceden alınan önlemler sayesinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını belirtti. Ayrıca, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Alaşehir ilçesine bağlı Horzumkeserler Mahallesi ve Gördes İlçesine bağlı Sindelli Mahallesinde yaşayan vatandaşların mağdur olmaması için ekipler 7/24 görevlerinin başında olduğunu belirtti.

Son güncelleme tarihi : 7 Ocak 2020 14:55

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Muradiye Mahallesi’nde Yol Düzenleme Çalışmalarına Başlandı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x