Manisa’da Kaybolan Zihinsel Engelli Kadın Spilde Ölü Bulundu

Manisa'da 06 Şubat tarihinden beridir kayıp olan ve ailesi tarafından da sosyal medyada arama ilanı verilen 49 yaşındaki Dilek Türel'in Spil Dağı'nda ölü olarak bulundu.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
20 Şubat 2020 - 20:39
Manisa haber | Asayiş Genel | Şehzadeler haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

‘da 06 Şubat tarihinden itibaren kayıp olan zihinsel engelli 49 yaşındaki Dilek Türel için her tarafta arama çalışmaları devam ediyordu.

Ailesi tarafından Manisa Emniyet Müdürlüğüne kayıp ilanı verilmesinin ardından, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı tarafından sosyal medya üzerinden başlatılan, Kayıp Alarmı Projesi sosyal medya hesabından da paylaşılan kadının, Spil Dağı eteklerinde cesedi bulundu.

Edinilen bilgiye göre, iki haftaya yakın bir süredir kayıp olan zihinsel engelli 49 yaşındaki Dilek Türel’in 20.02.2020 tarihinde Spil Dağı’nda keçilerini otlatan bir çoban tarafından bulundu.

Ekiplerin 2 saatlik çalışmasıyla kadının cesedine ulaşıldı

Çoban tarafından durum, jandarmaya bilgisi verildi. Jandarma ve AKUT ekipleri tarafından çıkılan sarp ve dik arazi olan bölgede 2 saat süren çalışma sonrası kadının cansız bedenine ulaşıldı.

Jandarma Olay Yeri İnceleme Ekiplerinin bölgede yaptığı incelemenin ardından Dilek Türelin cansız bedeni Manisa Merkez Efendi Hastanesi Adli Tıp Morguna kaldırıldı.
Jandarma olayla ilgili inceleme başlattı.

Haber:

Kimler Neler Demiş?

Akhisar’da Korona Virüs Tedbirleri En Üst Düzeye Çıkartıldı