Manisa’da Kayıp Olan Zihinsel Engelli Adamın Cesedi Bulundu

Manisa’nın Köprübaşı ilçesinde kayıp olarak 4 gündür aranan zihinsel engelli yaşlı adamdan ormanlık alanda cesedi bulundu.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
16 Şubat 2020 - 17:31
Manisa haber | Asayiş Genel | Köprübaşı haber

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

‘nın Köprübaşı ilçesinde kayıp olarak aranan zihinsel engelli kişinin ormanlık alanda cesedi bulundu.

Zihinsel engelli yaşlı adam 4 gündür aranıyordu

Alınan bilgiye göre, Yenice Mahallesi’nde yaşayan 69 yaşındaki Zihinsel engelli olduğu öğrenilen İhsan Koç’tan, geçen çarşamba gününden itibaren haber alınamıyordu. En son geçen çarşamba akşam saatlerinde Gülpınar Mahallesi mevkilerinde görüldüğü ve o günden bu yana da mahalleye gelmediği bildirildi. Kayıp İhsan Koç’un eniştesi Yusuf Özdemir, Köprübaşı İlçe Jandarma Komutanlığına kayıp başvurusunda bulundu. İhsan Koç’un ikizinin olduğu ve 3 kardeşin 2016 yılında annelerini kaybettiği ve eniştesi Yusuf Özdemir tarafından zihinsel engelli kardeşlerin bakımlarının yapıldığı öğrenildi.

Enişte Yusuf Özdemir, “4 gündür İhsan Koç’tan haber alamıyoruz. Evine gelir tekrar diyerek bekledik. Daha sonra ikinci gün mahalle halkı ile çevre mahallelere sorduk, ilçe merkezinde anons yaptırdık. Fakat bir sonuca ulaşamadık. Artık bulamayınca Jandarmaya kayıp ihbarında bulunduk” dedi.

Ormanlık alanda zihinsel engelli yaşlı adamın cesedi bulundu

Köprübaşı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Afet Acil Durum (AFAD) ekipleri ve mahalle halkı ile birlikte Yenice, Gülpınar ve Talas mevkilerindeki göletler, mağaralar arandı.

Arama çalışmalarının 4. gününde, Yenice Mahallesi Taşkesen mevkisindeki ormanlık alanda Koç’un cesedi bulundu.

Cesedin otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderileceği öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
Kimler Neler Demiş?

Damacanalı Kaçak Akaryakıtı Satışına Jandarma Baskını