Manisa’da Kaymakamlık ve Belediye İlçedeki Esnafa Nakdi Destek Yapacak!

Manisa'nın Demirci ilçesinde yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnafa Kaymakamlık ve Belediye tarafından 1500 lira destek verilecek.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
27 Kasım 2020 - 12:23
Manisa haber | Ekonomi Gündem Politika | Demirci haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Kaymakam Adem Kaya, Kovid-19 nedeniyle bazı iş kollarındaki esnafın tedbirler nedeniyle sıkıntılı bir dönem yaşadığını söyledi.

Kaya, esnafa destek olacaklarını belirterek, “Kaymakamlık ve Belediye olarak 1500 lira nakdi destekte bulunulacak. Esnafımızın bu zor zamanlarında yanlarında olacağız.” dedi.

Belediye Başkanı Selami Selçuk ise “Hükümetimiz, Sağlık Bakanlığımız, kaymakamlıklar, belediyeler ve sağlık çalışanları salgınla mücadeleyi sürdürüyor. Zorlu süreçte salgından vatandaşlarımızın korunması amacıyla alınan bazı tedbirler sebebiyle iş yerleri kapanmak zorunda kalan esnafımıza Kaymakamlığımız ve Belediyemiz olarak nakdi destekte bulunulacağız. Zorlu süreci hep birlikte dayanışma içinde atlatacağız.” diye konuştu.

Genelge ile iş yerlerini kapatan esnafın, Demirci Kaymakamlığı ve Demirci Belediyesine  2 Aralık 2020’den itibaren başvurabilecekleri belirtildi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da 55 Yıldır Tenekecilik Mesleğini Yaşatmaya Çalışıyor…
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x