Manisa’da Öğrencilere Hangi Hareketlerin Suç Teşkil Ettiği Anlatıldı

Manisa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine, madde bağımlılığı ve bilişim suçları konusunda bilgilendirme toplantısında, hangi hareketlerin suç teşkil ettiği anlatıldı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
04 Mart 2020 - 13:04
Manisa haber | Asayiş Eğitim Genel

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Manisa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Manisa Eğitim Projeleri 2023 (MANEP 2023) kapsamında öğrencilere madde bağımlılığı ve bilişim suçları konusunda bilgilendirme yapıldı.

İzmir Adliyesi’nde görevli hakim Sabri Usta tarafından yapılan bilgilendirmede, öğrencilere hangi hareketlerin suç teşkil ettiği belirtildi. Usta, cinsel davranışlarla bir kimsenin vücut dokunulmazlığını ihlal eden kişinin, mağdurun şikayeti üzerine, beş yıldan on yıla kadar hapis cezası ile cezalandırıldığını, cinsel davranışın sarkıntılık düzeyinde kalması halinde iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası verildiğini söyledi.

Ardından Manisa Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bölüm Başkanı Sezai Taşkın, Mühendislik Bölümünü hakkında tanıtıcı bilgiler verdi. Etkinliğe Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Koç da katıldı.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Okul Müdürü 23 Nisan’da Öğrencilerine Sürpriz Yaptı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x