Manisa’da Polisin Sayesinde Dolandırılan Yaşlı Adam 9 Bin Lirasını Kurtardı!

Manisa’da kendilerini telefonda sahte savcı ve polis olarak tanıtan şahıslar 65 yaşındaki adamı 35 BİN TL dolandırdılar.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
22 Ekim 2020 - 13:56
Manisa haber | Asayiş Genel | Yunusemre haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Olay ’nın Yunusemre İlçesi Hafsa Sultan Mahallesinde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Sami Ö.(65) telefonla arayarak kendilerini savcı ve polis olarak tanıtan şahıslar tarafından bankaya 35 bin TL yatırmasını istediler.

Bunun üzerine dolandırıcılara inanan Sami Ö. bankaya giderek verilen hesap numarasına 35 bin lira yatırdı. Sami Ö. Dolandırıldığını anlayınca soluğu poliste aldı.

Telefonun diğer ucunda olan şahısların verdiği hesap numarasına parça parça 35 bin lira yatıran Sami Ö., durumu polise bildirdi. Telefonla görüşme yapan Sami Ö. bir yandan da şahısların verdiği bilgileri polise verdi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri verilen hesap numarasının İstanbul’da bir bankaya ait olduğunu belirledi.

Kısa süre içinde İstanbul polisiyle irtibata geçen ekipler Bankada yaşlı adamın parasının bir kısmını çekerken kıskıvrak yakalandılar.

POLİSİN HIZLI DAVRANMASI 9 BİN TL’SİNİ KURTARDI

Öte yandan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerinin olaya çabuk müdahale etmesinin ardından dolandırılan Sami Ö’nün 9 bin lirasını kurtardığı öğrenildi.

Polisin olayla ilgili incelemesi devam ediyor.

Haber:

Manisa’da Polisin Sayesinde Dolandırılan Yaşlı Adam 9 Bin Lirasını Kurtardı! Manisa’da Polisin Sayesinde Dolandırılan Yaşlı Adam 9 Bin Lirasını Kurtardı!

Son güncelleme tarihi : 22 Ekim 2020 14:00

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa Valisi Karadeniz Esnaf Oda Temsilcileriyle Korona Virüs Tedbirlerini Görüştü
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x