Manisa’da Salı Günü Yerel Ürün Satış Alanı Kurulacak

Manisa'da üreticiden direkt vatandaşlara satış yapılabilmesi için Eski Garaj Kapalı Pazar Yerinde Salı günü Yerel Ürün Satış Alanı kurulması mecliste kabul edildi. Bu sayede aracılar olmaksızın üreticiden vatandaşa daha ucun ürünleri satışı yapılacak.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
11 Şubat 2020 - 23:13
Manisa haber | Ekonomi Gündem | Akhisar haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Büyükşehir Belediyesi, Açık Oto Pazarı uygulamasının ardından üreticiyle tüketiciyi buluşturacak önemli bir hizmete daha imza atmaya hazırlanıyor. Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Şubat ayı toplantısında alınan kararla yakın zamanda her hafta Salı günü Eski Garaj yanında yapılan kapalı pazaryerinde ‘Yerel Ürün Satış Alanı’ kurulacak.

Salı günü Eski Garaj’da ‘Yerel Ürün Satış Alanı’ kurulması teklifi oylandı

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Manisalı üreticileri ve Kırkağaç ile Akhisar’da meydana gelen depremlerde evleri hasar gören depremzedeleri ilgilendiren önemli kararlar alındı. Meclis gündem maddeleri arasında her hafta Salı günü Eski Garaj’da ‘Yerel Ürün Satış Alanı’ kurulması teklifi oylandı. Konu ile ilgili bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Kapalı pazaryeri olarak düzenlediğimiz Eski Garaj’daki alanda her hafta Salı günü, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığımız başkanlığında ilgili kurum ve kuruluşların da katılımıyla üreticiden tüketiciye direkt satışla çiftçimizin yüzünü güldürmeyi amaçladık. Bunu da Manisalılara duyurmuş olalım. İnşallah bunun arkası diğer ilçelerimizde de gelir” dedi. Madde, oy birliğiyle kabul edildi.

2 milyon 399 bin 500 TL tutarında nakdi yardım yapıldı

Meclis gündem maddeleri arasında Kırkağaç ve Akhisar’da meydana gelen depremlerde evleri hasar gören depremzedelere yardım yapılması da oylandı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Manisa Büyükşehir Belediyesine ilk etapta bildirilen Akhisar, Kırkağaç ve Saruhanlı’da 371 hafif hasarlı, 184 ağır hasarlı yapıya toplamda 2 milyon 399 bin 500 TL tutarında nakdi yardım gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Ergün, ilgili müdürlüğün çalışmalarının devam ettiğini, yeni belirlenen hafif ve ağır hasarlı yapıların sahiplerine de ödemelerin yapılacağını söyledi. İlgili madde de yine oy birliğiyle kabul edildi. Tüm maddelerin oylanmasının ardından bir sonraki toplantının 10 Mart Salı günü, saat 18.00’de yapılması kararlaştırılarak, birleşime son verildi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Saman Balyalarının Yanışını Göz Yaşlarıyla İzledi!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x