Manisa’da Seyyar Satıcıların Plaka Oyununu Zabıta Bozdu!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, Ramazan Bayramı öncesini fırsat bilerek kayıtlı esnafın işlerine engel olan seyyar satıcılara yönelik uygulama yaptı. Araçla satış yapan seyyar satıcıların takip edilmemek için plakaları söktüklerini tespit eden zabıta ekipleri, durumu emniyetle paylaşarak, gerekli cezai işlemin uygulanmasını da sağladı.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
23 Mayıs 2020 - 17:35
Manisa haber | Asayiş Genel

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Her zaman kayıtlı esnafın yanında yer alan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Ramazan Bayramı fırsatçılarına geçit vermemek amacıyla seyyar satıcılara karşı uygulama yaptı.

Seyyar satıcıların takip edilmemek için plakaları söktükleri tespit edildi

Mezarlık yanlarında, kaldırımlarda ve pazar yeri yakınlarında satış yapan seyyar satıcıların ürünlerine el koyan ekipler, kayıt dışı çalışan seyyarları önleyerek, vergilerini veren ve kanun kapsamında çalışan esnafların haklarını savunarak gerekli işlemleri gerçekleştirdi. Öte yandan araçla satış yapan seyyar satıcıların takip edilmemek için plakaları söktüklerini tespit eden zabıta ekipleri, durumu emniyetle paylaşarak, gerekli cezai işlemin uygulanmasını da sağladı.

“Alışverişinizi kayıtlı esnaftan yapın”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı öncülüğünde esnafın haklarını korumak ve vatandaşların sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmasını sağlamak için seyyar satıcılara yönelik operasyonlarının il genelinde süreceğini belirten Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, “Ramazan Bayramı öncesi seyyar satıcılarla mücadelemize yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Hemşehrilerimizden de ricamız, alışverişlerini kayıtlı esnafımızdan yapmalarıdır. Bu vesileyle başta Manisalı hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemizin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

İlgili haber Soma'da Seyir Halinde Yanan Otomobil Kullanılamaz Hale Geldi

İlgili haber Yunusemre'de Trafik Kazası: 1 Yaralı

İlgili haber Manisa'da Pompalı Tüfekle Öldürülen Ceren Babasının Yanında Toprağa Verildi

İlgili haber Manisa'da Trafik Kazası: 1 Ölü 2 Ağır Yaralı

İlgili haber Manisa'da Trafik Kazası: 1 Ölü 2 Ağır Yaralı

İlgili haber Manisa'da İki Araç Kafa Kafaya Çarpıştı: 5 Yaralı

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sokak Hayvanlarının Aç Kalmaması İçin Seferber Oldular
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x