Manisa’da Sokağa Çıkma Kısıtlaması Saat Kaçta Başlıyor!

Manisalı vatandaşların çokça merak ettiği ve akılları karıştıran genelgede, Manisa'da Sokağa Çıkma Kısıtlaması saat kaçta başlıyor ve hangi tarihlerde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak, hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı? gibi bir çok sorular vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İşte bu yazımızda aradığınız soruların cevaplarını bulacaksınız...

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
20 Kasım 2020 - 18:12
Manisa haber | Asayiş Gündem

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

İç İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanan 81 ilde geçerli olacak olan virüs tedbirleri kapsamında hafta sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

‘da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak saatler

Bu doğrultuda Manisa Valiliği tarafından yayınlanan genelge çerçevesinde, Manisa’da uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması;

* 21 Kasım Cumartesi günü 20.00’dan 22 Kasım Pazar günü saat 10.00’a kadar

* 22 Kasım Pazar günü saat 20.00’dan 23 Kasım Pazartesi saat 05.00’a kadar Manisa’da ve tüm Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması hafta sonu uygulanacak.

Cuma günü 20:00’deki kısıtlama bazı iş yerleri için

Manisa Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler eyer verildi: “Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10.00-20.00 saatleri dışında sokağa çıkmak yasaklanmıştır. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaftır. Bundan sonraki hafta sonlarında da uygulama yeni bir karar alınıncaya kadar yukarıda belirtildiği şekilde devam edecektir.”

Hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak, sadece bazı işletmelerin çalışma saatleri kısıtlandı. Akşam 20:00’den sabah 10:00’a kadar bazı işletmeler açılamayacak.

Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak kişi veya yerler yine Manisa Valiliği tarafından yayınlanan genelgede belirtildi.

Manisa Valiliği tarafından yayınlanan, Manisa’da Uygulanacak Olan Kısıtlamaların Detaylarını Valilik Açıkladı! yazımızda bulabilirsiniz.

İlgili haber Manisa'da Uygulanacak Olan Kısıtlamaların Detaylarını Valilik Açıkladı!

İlgili haber İçişleri Bakanlığı Korona Virüs Tedbirleri Genelgesinde Akıllara Takılan Soruları Cevapladı!

Son güncelleme tarihi : 20 Kasım 2020 23:02

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İçişleri Bakanlığından Yeni Korona Virüs Genelgesi: 81 İl Valiliğine Gönderildi!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x