Manisa’da Sokakta Davul Çalıp Oynayanlara Ceza Yağdı!

Manisa’nın Kula ilçesinde, yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı dolayısıyla uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ederek, sokakta davul ve otomobilden çalan hareketli müzikler eşliğinde oyun havası oynayıp sosyal medya üzerinden canlı yayın yapan vatandaşlara ceza yağdı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
25 Mayıs 2020 - 23:49
Manisa haber | Asayiş Genel Gündem | Kula haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de gerekli tedbirleri alınan Covid-19 ile mücadele kapsamında, 81 ilde Ramazan Bayramı’na denk gelen bu hafta 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor.

Sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak sosyal medyadan canlı yayın yapan vatandaşlara ceza kesildi

Bu kapsamda Manisa’nın Kula ilçesinde de sokağa çıkma kısıtlaması olduğu halde, mahallede davul ve otomobilden çalan hareketli müzikler eşliğinde oyun havası oynayıp sokağa çıkma kısıtlaması ve sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak sosyal medyadan canlı yayın yapan vatandaşlara ceza kesildi.

Kula’da davul çalıp oynayan vatandaşlar tepkilere neden oldu

Bir vatandaşın sosyal medya üzerinden gördüğü canlı yayın sonrası 4 Eylül Mahallesi 254 Sokak üzerinde sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden vatandaşların olduğunu ihbar etmesi üzerine harekete geçen Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yapılan canlı yayın üzerinden kısıtlama kurallarını ihlal eden vatandaşları tespit etti.

Ekipler tarafından davul ve hareketli müzikler eşliğinde oyun havası oynadığı tespit edilen 11 kişiye, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve 8184 sayılı genelge gereği toplamda 34 bin 650 TL cezai işlem uygulandı.

Görüntülerde, bugüne kadar pozitif vakanın görülmediği Kula’da davul çalıp oynayan vatandaşların sosyal mesafe ve maske kuralını hiçe sayması tepkilere neden oldu.

İlgili haber Manisa'da Elektrik Direğini Deviren Sürücü Kaza Yerinden Kaçtı!

İlgili haber Manisa'da Ceren’i Başkasına Benzettiği İçin Öldüren Katil Tutuklandı

İlgili haber Saruhanlı Devlet Hastanesi Covid-19 Alarmı ! Hastane Kapatıldı !

İlgili haber Manisa'da 17 Yaşındaki Ceren’i Öldüren Zanlı Yakalandı!

İlgili haber Manisa'da Bariyerlere Çarpan Motosiklet Sürücüsü Hayatını Kaybetti!

 

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da 3 Apartman Korona Virüs Tedbirleri Kapsamında Karantinaya Alındı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x