Manisa’da Son Günlerin En Şiddetli Depremi Oldu!

Manisa’nın Akhisar ilçesi Musalar Mahallesinde 4.1 şiddetinde deprem meydana geldi.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
25 Ocak 2020 - 21:52
Manisa haber | Asayiş Gündem | Akhisar haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

‘da bitmek bilmeyen artçı depremlere bir yenisi ve son zamanlardaki en şiddetli deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesine göre, saat 20.49’da olan depremin 4.2 şiddetinde ve yerin 13.3 kilometre derinliğinde meydana geldiğini bildirdi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından (AFAD) tarafından ise depremle ilgili veriler ise, saat 20.49’da yerin 7.90 kilometre altında 4.1 şiddetinde bir deprem meydana geldiği yönünde oldu. Deprem Manisa merkez, çevre ilçeler ve İzmir’de de hafif bir şekilde hissedildi.

Manisa’da 22 Ocak 2020 Çarşamba akşamı saat 22:22’de 5.6 şiddetindeki depremin merkez üssü Akhisar İlçesine bağlı Musalar Mahallesi meydana gelmişti. Bu depremin ardından yüzlerce artçı deprem meydana gelmiş ve Akhisarlı vatandaşlar günlerdir evlerine giremiyordu. Bu yaşanan son depremde artçı olarak tabir edilen depremlerin son zamanlarda yaşanan en büyük şiddetli deprem oldu.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Kamyon ile Çarpışan Otomobil Takla Attı: 3 Yaralı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x