Manisa’da Su Faturaları İndirime Gidilsin!

Türkiye'de yayılmaya başlayan korona virüsü nedeniyle vatandaşlar belediyelerden su tarifelerinde indirime gitmelerini istiyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve 17 İlçe Belediyesinin, Türkiye'de bir ilk olarak bu indirime gitmesini vatandaşlar beklemektedir.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Çin’de başlayıp tüm dünyaya yayılan ve Türkiye’de ise ilk vakası 11 Mart’ta görülen COVID-19’un etkisi artarak devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından sosyal medya hesabından yaptığı son açıklamada, virüsünden Türkiye’deki ölen insan sayısının 21’e yükseldiğini ve vaka sayısının ise 947’ye ulaştığını bildirdi.

65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma yasağı getirildi

Korona virüs ile mücadele kapsamında bir takım tedbirler alındı ve alınmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan son genelgede 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmalarının yasaklandığı açıkladı.

Uzmanların ısrarla ellerinizi sabunla en az 20 saniye yıkanması tavsiye ediyor

Halen özel sektörde fabrikalarda çalışmaya devam eden, yada başka özel sektörlerde dışarıda çalışmak zorunda olan vatandaşların bulunması ve en önemlisi de herhangi bir sebeple sokağa çıkmak zorunda olan yada işten eve gelen vatandaşların korona virüsünden korunmak için dezenfekte yapması gerekmektedir. Uzmanların ısrarla söylediği herhangi bir temas sonrası mutlaka ellerinizi sabunla en az 20 saniye boyunca yıkanması tavsiye edilmektedir. Virüsün bu şekilde elde ve vücutta barınma ihtimalini azalacağı bildirilmekte.

Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan hükumet politikalarında su faturaları ile ilgili bir şey olmadığı için vatandaşlar ve iş yerleri bu korona virüsünden korunmak için yapacakları temizlik nedeniyle fazla miktarda su tüketiminde bulunacak. Dolayısıyla artan su faturaları da vatandaşa fazladan maddi yük bindirecek. Korona virüsünü fırsat bilen simsarlar vatandaşa fahiş fiyatlarla mal satmaya başladı. Bakanlık ve belediyeler bu simsarlara göz açtırmamaya çalışıyor.

Su tarifelerinde indirime gidilsin

Vatandaşların sosyal medyada yapmış oldukları paylaşımlarda, bu günlerde belediyeler tarafından su tarifelerinde indirime gidilmesini talep etmektedirler.

Türkiye’de bir ilk olarak bu zor günlerde, Büyükşehir Belediyesi ve 17 İlçe Belediyesi olarak korku ve panik içerisinde olan vatandaşların, bir de su faturalarının fazla gelecek korkusuna kapılmadan rahatlıkla ellerini ve evlerini dezenfekte etmeleri için, su tarifelerinde indirime gidilmesini istemektedirler.

İlgili haber 65 Yaş ve Üzeri Vatandaşların Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesinin Detayları

İlgili haber Türkiye'de Korona Virüsünden Ölen Sayısı 21 Vaka Sayısı 947'ye Ulaştı!

Son güncelleme tarihi : 22 Mart 2020 01:34

0 0 vote
Haberi Puanla
2 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Neden devletimiz el atmiyor bu duruma fabrikalari kapatmiyor

Su faturasi normal gelse de olur belediyelerin bizden aldigi para alinmasin 11 liralik su kullanim bedeline 65 lira odemek nedir yaa …

Manisa’da Yasağı Dinlemeyen Yaşlılar Sokaklarda!
2
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x