Manisada Vaka Sayısı Arttı! Covid 19 Vakası Ne Kadar, Kaç Oldu?

Manisa'da ve ilçelerinde yaşayan vatandaşlar tarafından merak edilen koronavirüs vaka ve ölüm sayılarının kaç olduğu ve hangi ilçelerde ne kadar covid 19 vaka sayısı görüldüğü bilgisi araştırılıyor. Bu yazımızda, Manisa'da vaka ve ölüm sayısının kaç olduğu, Manisa'da koronavirüs haritası uygulamasına nasıl ulaşılabilir, Manisa'da koronavirüste son durum gibi merak edilen konuların ayrıntılarını açıkladık.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
15 Mayıs 2020 - 04:57
Manisa haber | Genel Gündem Sağlık | Ahmetli haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Türkiye’de ilk vakası 11 Mart’ta görülen Korona Virüs salgını, bu tarihten itibaren ülkede hızla yayılmaya başladı. Gelinen son noktada ülke genelinde 14 Mayıs 2020 tarihi itibariyle, koronavirüs salgınından 4 bin 7 vatandaş hayatını kaybetti. Koronavirüs vaka sayısı 144 bin 749, Covid 19 vaka testi yapılan vatandaş sayısı 1 milyon 508 bin 824, koronavirüs salgınından iyileşen hasta sayısı ise 104 bin 030 olarak açıklandı.

Manisa’da korona virüs vaka ne kadar, ölen sayısı kaç oldu?

Manisalı vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konuların başında ise, Manisa’da koronavirüs vaka sayısı, Manisa’da koronavirüs salgınında kaç kişinin öldüğü, Manisa’da hangi ilçelerde koronavirüs vakası var ve Manisa’da Covid 19 vaka testinin nerede yapıldığı gibi bir çok konuyu merak ediyorlar.

Manisa’da Covid 19 vaka sayısı ne kadar?

Manisa’da son yapılan değerlendirmelere göre il ve ilçelerinde toplam koronavirüs salgınından kaynaklı vaka sayısı 100 kişi civarında olduğu açıklandı.

Manisa’da koronavirüs nedeniyle ölen sayısı kaç oldu?

Manisa’da bulunan pandemi hastanelerinde koronavirüs salgını nedeniyle ölü sayısı “2” olarak açıklandı.

Manisa’da koronavirüs vakası son dakika

Manisa Valiliği tarafından koronavirüs nedeniyle karantinaya alınan mahalle, sokak ve apartmaların son durumları düzenli olarak açıklanmaktadır. Manisa’da koronavirüs vakası ile ilgili son dakika haberi ise, İlgili haber Manisa'nın Yunusemre İlçesinde Bir Apartman Karantinaya Alındı

Manisa’da hangi ilçelerinde koronavirüs vakası var?

Manisa’nın neredeyse tüm ilçelerinde covid 19 vakası var. Alaşehir, Akhisar, Demirci, Gördes, Salihli, Soma ve Turgutlu, Yunusemre ilçeleri ise en son vakaların olduğu ve riskli bölgeler arasında gösterilmektedir. İl ve ilçeler genelinde ise koronavirüs vaka sayısı “100″ ve koronavirüs bağlı olarak “2” ölüm gerçekleşti.

Manisa koronavirüs haritası

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen, Hayat Eve Sığar mobil uygulaması sayesinde Manisa’da koronavirüs haritasına ulaşabilir ve uygulama üzerinden koronavirüs vakasının sizin olduğunuz bölgedeki durumunu ve yoğun olduğu bölgeler risk derecesine göre en az risk olan yeşilden, en fazla risk olan kırmızıya göre sıralamaktadır. Manisa’da koronavirüs risk bölgelerini görmek için uygulumayı telefonunuza yükledikten sonra “Yoğunluk” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Uygulamayı indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Android: Hayat Eve Sığar
IOS: Hayat Eve Sığar

Koronavirüs hastalığı nasıl yayılır?

Koronavirüs hastalığı en çok, hastalığa yakalanmış kişilerin öksürdükleri veya hapşırdıkları esnada temasla bulaşır. Ayrıca kişilerin, üzerinde virüs bulunan bir yüzeye veya nesneye dokunup daha sonra kendi gözlerine, burunlarına veya ağızlarına dokunmaları yoluyla da bulaşır.

Koronavirüs hastalığı belirtileri nelerdir?

Hastalık kuru öksürük, ateş ve daha ciddi vakalarda nefes almada zorluk gibi semptomlarla birlikte solunum yolu sorununa (grip gibi) yol açar. Ellerinizi sık sık yıkayarak, yüzünüze dokunmaktan kaçınarak ve kendisini iyi hissetmeyen kişilerle yakın temasta (1 metre) bulunmayarak kendinizi koruyabilirsiniz.

Manisa’da Pandemi Hastanesi neresi?

Manisa’da vaka sayısı ve koronavirüs salgını ile ilgili olarak yetkili hastanelerden ve pandemi hastanesi olan Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi gösterilmektedir.

 

 

 

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Her Yerde Aranan Zanlıyı Polis Kıskıvrak Yakaladı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x