Manisa’da Vali Deniz Alınacak Yeni Tedbirleri Görüştü

Manisa Valisi Ahmet Deniz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirlerin uygulanması ile alınacak tedbirlere ilişkin konular görüşüldü.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Vali Ahmet Deniz başkanlığında, video konferans yöntemi ile yapılan toplantıya, kaymakamlar ve belediye başkanları katıldı. Toplantıda, korona virüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirlerin uygulanması ve alınacak yeni tedbirler görüşüldü.

Vali Ahmet Deniz, video konferans yöntemi ile kaymakamlar ve belediye başkanlarıyla görüştü

Salgını önleyerek vatandaşların sağlığını korumak için alınan tedbirlerin tavizsiz bir şekilde uygulanması konusunda hassas olunması gerektiğini söyleyen Vali Deniz, salgının daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla vatandaşların sosyal izolasyonu sağlaması ve sosyal mesafe kuralına uyması konusunda uyarılması gerektiğini, vatandaşların toplu olarak bulunduğu tüm alanlarda da sosyal mesafe konusunda gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Manisa’da sosyal mesafenin korunamadığı pazarlar kapatılıyor

Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde ve bulvarlara erişimin kısıtlanarak buralardaki sirkülasyonun azaltılmasının da önemli olduğunu belirten Vali Deniz, “İl genelinde fiziki alanları yetersiz olan ve sosyal mesafenin korunamadığı pazarları kapatıyoruz. Ancak pazarcı esnafımızın ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için pazar alanlarını ve gün sayılarını arttırıyoruz. Pazar girişlerinde ve toplu taşıma araçlarında da vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtımı yapıyoruz” dedi.

Marketlerdeki denetimler daha sıklık yapılacak

Alınan tedbirler kapsamında marketlerdeki denetimlerin de sıklıkla yapılmasını isteyen Vali Deniz, “Durumun ciddiyetini kavrayamayan ve Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbir ve yasaklar konusunda hassasiyet göstermeyen şahıs ve iş yerlerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da cezai işlem uygulanmaya devam edecek” diye konuştu.

Kaymakamlar ve belediye başkanları tarafından Covid-19 tedbirleri kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verilen toplantıda Vali Deniz, salgınla mücadele kapsamında özveriyle çalışan bütün kurumlara teşekkür etti.

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Apartmanlara Giren Yabancı Uyruklu Dilenci Gözaltına Alındı!