Manisa’da Yürekleri Ağza Getiren Bir Kaza Yaşandı!

Manisa'nın Kula İlçesinde yürekleri ağza getiren bir kaza yaşandı. Aynı yönde seyir halinde olan iki tırın çarpışmasıyla ortalık savaş alanına döndü.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
13 Ocak 2020 - 23:18
Manisa haber | Asayiş | Kula haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Akşam saatlerinde Manis’nın Kula İlçesi Kovukdere rampasında yaşanan kaza görenlerin yüreklerini ağzına getirdi. Kula İlçesinden geçen İzmir-Ankara D300 karayolunda saat 20:00 sularında iki tırın çarpışmasıyla bir kaza meydana geldi.

Alınan bilgilere göre, Kula istikametinden İzmir istikametine gitmekte olan Cuma Tufan yönetimindeki 34 HE 9662 İstanbul plakalı tır ile aynı istikamette seyir halinde olan, Güzel Şimşek yönetimindeki 64 FL 227 Uşak plakalı tıra Kovukdere rampasında arkadan çarptı. Kaza sonrası direksiyon hakimiyetlerini kaybeden tırlardan, 64 FL 227 Uşak plakalı tır sağ şeride savrularak bariyerlere çarparak durabildi. Öte yandan, Güzel Şimşek yönetimindeki 64 FL 227 Uşak plakalı tıra, arkadan çarpan 34 HE 9662 İstanbul plakalı tır ise sol şeritte bulunan bariyerlere çarparak ancak durabildi.

Kaza sonrası İzmir-Ankara D300 karayolu kilitlendi

Kazayı gören vatandaşların 112 Acil Hattını arayarak durumu bildirdi. Kazanın ihbar edilmesi üzerine, olay yerine çok sayıda sağlık ekibi, polis ekipleri, itfaiye ekipleri ve karayollarına bağlı ekipleri sevk edildi. Yaşanan kazanın sevindirici tarafı ise, savaş alanına dönen yoldaki kazada kimsenin yaralanmaması sevindirdi. İzmir-Ankara D300 karayolu trafiğe kapatılırken, kazada tırlardan kopan parçalar ve mazot depolarından yola dökülen mazotlar başka bir kazaya sebebiyet vermemesi için karayolunda önlemler alındı.

İzmir-Ankara D300 karayolunun İzmir yönünde trafiğin kilitlenmesi nedeniyle ekipler, trafiği tekrar açmak için seferber oldu. Yaşanan kaza nedeniyle iki tırda hurdaya dönerken, ekiplerin başka kaza yaşanmaması için önlem aldığı parçalar ve mozatlar, karayollarına bağlı ekipler ile Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kula İtfaiye Amirliği ekipleri, canla başla temizlik ve kumlama çalışmalarına başladı. Çalışmalara yardım etmek için, Kula Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekipleri de, bir an önce yolu trafiğe açmak için ekiplere yardım etti. Kaza sonrası yola dökülen parçalar ve mazot ekipler tarafından temizledi. İzmir-Ankara D300 karayolu bütün çalışmalar tamamlandıktan sonra, yaklaşık 2 saat kapalı kalan trafik, tırların yoldan çekilmesiyle birlikte trafiğe açıldı. Kazayla ilgili olarak polis inceleme ve soruşturma başlattı.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa ulaşım güzergahları yenilendi! İşte Manisa Merkez şehir içi hat güzergahları
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x