Manisa’daki 5.5 Büyüklüğündeki Deprem Anı Kameralara Yansıdı

Manisa'nın Saruhanlı İlçesinde bu gün saat 10:21 meydana gelen ve büyüklüğü 5.5 olarak açıklanan depremin güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
26 Haziran 2020 - 11:24
Manisa haber | Asayiş Genel | Gölmarmara haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Merkez üssü ’nın Saruhanlı ilçesi olan 5.5 büyüklüğündeki deprem büyük paniğe neden oldu.

Depremin yıkıma neden olup olmadığı araştırılırken vatandaşlar panik halinde sokağa fırladı.
Uzun zamandır deprem fırtınası yaşayan ve durağan bir döneme giren Manisa, saat 10.21’de merkez üssü Saruhanlı ilçesi Kumkuyucak Mahallesi olan 5.5 büyüklüğündeki bir depremle yeniden büyük korku yaşadı.

Deprem Manisa’nın komşu illeri ve ilçelerden de büyük bir şiddetle hissedilirken depremde can kaybı veya yaralanma olup olmadığı, depremin hasara yol açıp açmadığı konusunda araştırmalar devam ediyor.

Depremin en fazla hissedildiği Akhisar ilçesinde de insanlar panik halinde kendilerini dışarıya atarken o anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Merkez üssünde deprem anı kameralarda

Depremin merkez üssü olan Saruhanlı ilçesine bağlı Kumkuyucak Mahallesinde deprem anı güvenlik kameralarına da saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, deprem anında mahallenin meydan kahvehanesinde oturan vatandaşlar sarsıntıyı hissetmeleriyle birlikte panik halinde bir anda bulundukları sandalyelerden kalkarak mahallenin meydanına doğru hareket ettikleri görülüyor.

Mahallenin bakkalına ait güvenlik kamera görüntülerinde ise depremle birlikte raflardaki ürünlerin yere düştüğü anlar yer alıyor. O sırada mahalle kahvehanesinde oturan işletme sahibi Koray Yalçın, “Dükkandaydım. İçeride duruyordum.

Daha önce de böyle bir deprem yaşadık. Kötü çok salladı. Baya bir salladı. Herkese çok geçmiş olsun. Kötü bir şey. İlaç dükkanım var. Dükkanda yıkılan ilaçlarım oldu, yere düşen kolilerim oldu. Gürültüyle birlikte geldiği için insanları korkuttu. Geçen ki deprem de böyle olmuştu ama bu sefer ki daha kötüydü” diye konuştu.

Son güncelleme tarihi : 26 Haziran 2020 13:50

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
MASKİ Genel Müdürü Başaran’dan Su Faturalarıyla İlgili Çarpıcı Açıklamalar!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x