Manisa’daki Bakırçay Deresinde Toplu Balık Ölümleri!

Manisa'nın Soma İlçesi ile İzmir'in Bergama İlçesinde bulunan ve aynı zamanda bölgeninde tarımsal sulamasında kullanılan Bakırçay Deresinde toplu balık ölümleri gerçekleşiyor. İddiaya göre dereye kaçak olarak zehirli atıkların atılması sonucunda bu ölümler gerçekleşiyor.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
13 Eylül 2020 - 14:11
Manisa haber | Asayiş Çevre Genel | Soma haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

‘nın Soma İlçesi ile İzmir’in Bergama İlçesi sınırlarında bulunan Bakırçay Deresinde toplu balık ölümleri gerçekleşiyor.


İddiaya göre, Bakırçay Deresine zehirli atıkların boşaltılması nedeniyle toplu balık ölümlerinin gerçekleştiği beyan ediliyor.

Vatandaşların sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda, balıkların toplu bir şekilde öldüğünü ve bu ölümlerin nedeni ise kaçak olarak Bakırçay Deresine zehirli atıkların döküldüğü iddia edildi.

Aynı zamanda bölgedeki çiftçilerinde tarımda sulamada kullandığı Bakırçay suyu nedeniyle, iddia edilen zehirli atıkların ise çiftçilerin bu suyu kullanarak ürettikleri ürünlerine ne kadar karıştığı ve ileride ne sonuçlar vereceği ise merak konusu.

Yapılan paylaşımlarda yetkilileri göreve çağıran vatandaşlar;

* “Bakırçayımızın son hali lütfen yetkililerden duyarlılık bekliyoruz, Bakırçayı kurtaralım. Üç beş zengin para kazanacak diye, Bakırçayımızı ve bu hayvanları ziyan etmeyelim. Lütfen paylaşalım, Bergamalılar” şeklinde ifadeler kullandı.

Manisa’daki Bakırçay Deresinde Toplu Balık Ölümleri! Manisa’daki Bakırçay Deresinde Toplu Balık Ölümleri! Manisa’daki Bakırçay Deresinde Toplu Balık Ölümleri! Manisa’daki Bakırçay Deresinde Toplu Balık Ölümleri!

Son güncelleme tarihi : 13 Eylül 2020 14:14

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Meteorolojiden Manisa’nın İlçeleri İçin Sağanak Yağış Uyarısı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x