Manisa’daki Cezaevi Personeli Evlerinden 1 Ay Uzak Kalacak 

Yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Manisa’daki ceza infaz kurumlarında önlemler artırıldı. Alınan tedbirler kapsamında cezaevi personeli 15 gün çalışma ve 15 gün karantinada kalma yöntemiyle evlerinden bir ay uzakta kalacak.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
07 Nisan 2020 - 23:09
Manisa haber | Asayiş Genel Gündem Sağlık

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli başkanlığında yapılan toplantıda ceza infaz kurumlarında tüm tutuklu ve hükümlüler salgın hakkında bilgilendirilerek kullanım alanlarında yeteri kadar temizlik malzemesinin bulundurulması sağlandı.

Manisa’daki cezaevi personelinin 15 gün görevde 15 gün karantinada kalacak

Tüm taşıtların ve kapalı ortamların dezenfeksiyon işlemlerinin düzenli aralıklarla sürdürüldüğü, giriş çıkışlarda ateş ölçerler ile ölçümlerin yapıldığı bunların yanı sıra Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının oluru ve İl Pandemi Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda cezaevi personelinin 15 gün görevde 15 gün karantinada kalma yöntemi ile çalışmalarını sürdüreceği bildirildi.

Manisa’daki 3 cezaevi personeli 3 farklı yurtta karantinada kalacak

Yapılan çalışmalar kapsamında 3 Nisan tarihinden itibaren izole çalışma düzenine geçilerek Manisa E Tipi Ceza İnfaz Kurumu personelinin Yunusemre MTAL, Manisa T Tipi Ceza İnfaz Kurumu personelinin Manisa Fen Lisesi ve Manisa Açık Ceza İnfaz Kurumu personelinin Merkez Efendi Anadolu İmam Hatip Lisesi yurtlarına yerleştirildiği açıklandı.

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, karantina yurtlarını ziyaret etti

Başsavcı Çiçekli, büyük bir özveriyle evlerinden 1 ay uzak kalacak ceza infaz kurumu çalışanlarının bu fedakarlıklarının her türlü övgüyü hakkettiğini açıkladı. Ayrıca Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli alınan tedbirleri yerinde görmek ve personelin ihtiyaçlarını tespit etmek üzere karantina yurtlarını ziyaret etti.

İzole çalışma düzeni ile ceza infaz kurumlarında dışarıdan içeriye, içeriden dışarıya teması olabilecek en az seviyeye indirilmesi hedefleniyor. Kurumlarda görevli personel bu çalışma düzeni ile 15 günlük vardiyalarından sonra evlerine gitmeyerek izole edilen barınma yerlerinde 15 gün karantina altında kalacak.

İlgili haber Gördes'te Traktör Devrildi: Baba Öldü Oğlu Yaralandı!

İlgili haber Manisa Emniyeti Mart Ayında Suçlulara Geçit Vermedi

İlgili haber Manisa'da 10 Yıldır Aranan Şahıs Sahte Kimlikle Yakalandı!

İlgili haber Bakan Koca Canlı Yayında Korona Virüs Verilerini Açıkladı!

İlgili haber Sesini Duyurmak İçin Başkan Ergün'e Mektup Yazdı!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da 20 Yıllık Husumet Cinayete Dönüştü: 1 Ölü 7 Yaralı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x