Manisa’daki Su Ücretlerine Karşı İmza Kampanyası Başlatıldı!

Manisa'da katı atık ve atık su bedelleri olarak faturalara yansıtılan ek ücretler sonrasında Manisa halkı, sesini duyurmak ve alınan ücretlerin kaldırılması için imza kampanyası başlattı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Beklenen oldu ve Manisalılar sonunda su faturalarına tepkilerini gösterdi.

Bir internet sitesinde başlatılan imza kampanyasında, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından su faturaları üzerinden alınan başta katı atık bedeli olmak üzere diğer ek ödemelerin kaldırılması için imza kampanyası başlatıldı. Manisalı vatandaşlarının haklarını adaletli ve demokratik bir şekilde aramak için başlatılan kampanyada, elektronik ortamda imza atılıp paylaşılması isteniyor.

İlgili haber Manisa'da su faturalarına tepkiler giderek artıyor!

Su faturalarından alınan ek ödemeler kaldırılmasını istedi

Kampanyanın yer aldığı sitede imza kampanyasını başlatan Yalçın Aydın isimli bir vatandaş, ülkede insanların kıt kanaat geçindiği bu dönemde, vatandaşların ay sonunu zaten ucu ucuna getirdiğini, bir de Manisa Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından 50 TL gelen su faturasının, ek ödemelerle beraber 80 TL, 90 TL’ye kadar yükseltmesinin çok yanlış olduğunu ve kaldırılması gerektiğini belirtti.

İnternet sitesinde yer verilen açıklamaya göre, su faturalarına yansıtılan bu ek ödemelerin kaldırılmasını ve bu dönemde vatandaştan alınan bu yüksek ücretlerle soymaya gerek olmadığını söylerken, tüm Manisalıları kampanyasına destek olmaya çağırıyor.  Sitede birlikten güç doğacağını ve tüm Manisalıların bu duruma tepkisiz kalmamasını gerektiğini belirtti. Şuana kadar Manisalılar tarafından yoğun ilgi gören kampanyaya an itibariyle 2200 kişi imzasını bırakmış durumda. Sizde kampanyaya destek olmak istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak destek olabilirsiniz.

İmza Kampanyasına Katılmak İçin Tıkla

Son güncelleme tarihi : 11 Ocak 2020 15:44

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa İş İlanları: Vestel Mavi Yaka Kadrosuna 603 İşçi Alımı Yapacak!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x