Manisalı CHP Milletvekili Özel’den Tariş’in Projesine Destek

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Tariş Üzüm Birliğinin kentte kurmayı planladığı üzüm depolarıyla ilgili projelerini desteklediklerini bildirdi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Saruhanlı ilçesinde bir üzüm işletmesini ve Tarım Satış Kooperatifleri (Tariş) Üzüm Birliği’nin deposunu ziyaret eden Özel, kuru üzümün artık Manisa ile özdeşleştiğini söyledi.

Özel, üzümün kent ekonomisinde önemli bir ağırlığa sahip olduğuna dikkati çekerek, “Üzümcünün, bağcının eline geçen para, ertesi sabah esnafın kasasına düşen siftah oluyor. Bu açıdan bütün Manisa’nın ve Manisa’daki bütün siyasetçilerin, tarım bakanının bu konuda üzerine düşeni yapması lazım.” dedi.

Tariş’te yaptıkları incelemede kooperatif arazisinin imar durumuyla ilgili bazı sıkıntıları öğrendiklerini dile getiren Özel, “Burası sonuçta çiftçimizin ortak malı, buna sahip çıkmak gerekiyor. Depolama tesisi ile ilgili bir beklentileri var. Biz CHP olarak Tariş’in modern ve çiftçinin malını en iyi şekilde muhafaza edebilecekleri yeni depolama tesisleri için projesini sonuna kadar destekliyoruz. Bu konuda Manisa’da siyasi partilerin bir mutabakatının olması işleri kolaylaştırır.” diye konuştu.

Özgür Özel’e ziyaretinde CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, belediye meclis üyeleri ve partililer eşlik etti.

Manisalı Chp Milletvekili Özel’den Tariş’in Projesine Destek Manisalı Chp Milletvekili Özel’den Tariş’in Projesine Destek

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
2021 yılı 1. Manisa İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x