Manisalı Çiftçiler Su ve Elektrik Faturaları için Ankara’da

Manisalı çiftçilerin artık ödenmez duruma gelen Ziraat Bankası borçlarını, ürünlerini yetiştirmek için kullandıkları su, elektrik faturalarının yüksek gelmesi ve çiftçilerin sorunlarını iletmek için Ankara'da çalmadık kapı bırakmadılar.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Her geçen gün çiftçilerin borç batağına biraz daha saplanmaya başladığı ülkemizde, artan maliyetler nedeniyle çiftçiler artık zor durumda. Bu sorunlarını çözümleri için, 700’den fazla tüm Türkiye’nin ziraat odaları başkanları çalmadık kapı bırakmayan çiftçilerin, sorunlarının çözümü için Ankara’nın yolunu tuttular. ‘da bulunan ziraat odaları başkanlarının birleşerek TBMM’ne ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’a gittiler.

Başkanlar ilk olarak TBMM’de Milletvekillerini ziyaret ettiler

Ziraat odası başkanları ilk olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaret etti. Mecliste, Ak Partili Denizli ve Manisa Milletvekilleri Cahit Özkan, Uğur Aydemir, CHP’li Manisa Milletvekilleri, Özgür Özel, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, MHP’li Manisa Milletvekili, Erkan Akçay ile görüştü. Ziraat odası başkanları yaptıkları görüşmede, çiftçilerin giderek borçlandığı Ziraat Bankası borçlarının, 5 yıla yayılarak ödenmesini ve Manisa’da artan çiftçilerin ödemekte zorlandığı  tarımsal su faturaları ve elektrik faturalarının ödenebilecek seviyelere çekilmesini istediler.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ile sorunlar görüşüldü

Türkiye Büyük Millet Meclisi ziyaretlerinin ardından Ziraat odası başkanları, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ı ziyaret ederek TBMM vekillere ilettikleri sorunlarını anlattı. İlçelerden gelen Ziraat Odası Başkanları, kendi ilçelerinde çiftçilerin yaşadıkları sorunlarını Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’a bir rapor halinde sundular. TZOB Başakanı Bayraktar, başkanların yaptıkları bu ziyaretten memnun kaldığını ve çiftçilerin yaşamış oldukları sorunlar ile ilgili gerekli çalışmaların yapıldığını belirtti.

Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç yaptıkları ziyaretleri değerlendirdi

Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, Ankara’ya yaptıkları ziyaretler hakkında bir açıklama yaparak, ziyaretleri sonunda müjdeli haberler beklediklerini, Manisa’daki tarımla uğraşan çiftçilerin Ziraat Bankası’na olan kredi borçlarını ve yaptıkları tarımda kullandıkları sular için çıkartılan tarımsal sulamadaki faturalar ve elektrikleri faturalarını ödemekte zorlandıklarını, bu nedenle çok zor günler yaşadıklarını, sorunların çözümü için Ankara’nın yolunu oda başkanlarıyla beraber tuttuklarını, hazırladıkları raporları milletvekillerine ve TZOB Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar’a iletiklerini, hazırladığımız raporların yetkililer tarafından incelenmesinden sonra müjdeli haberler geleceğini beklediklerini belirtti.

blank

Son güncelleme tarihi : 18 Ocak 2020 11:31

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kula’da Emniyet Müdürlüğü Korona Virüs Denetimlerini Sıklaştırdı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x