Manisalı Kuaför İşletmesine Gelen Müşterilerini HES Koduyla Kabul Ediyor…

Manisa’da kuaför Serkan Özcan, yeni tip korona virüs (Kovid-19) sürecinde müşterilerini HES Koduyla kuaför salonuna kabul ediyor.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Günlük hayatın birçok noktasında zorunlu hale getirilen HES Kodu, özellikle vatandaşların toplu olarak yer aldığı alanlarda hayati önem taşıyor. Hayat Eve Sığar uygulaması, e-Devlet üzerinden QR Kod okuyucu veya cep telefonundan gönderilen kısa mesajla alınan HES Kodu, virüsün bulaşma riskine karşı tedbir alınmasını kolaylaştırıyor.

Manisa’nın Şehzadeler İlçesinde erkek kuaförü Serkan Özcan salona gelen müşterilerinden HES Kodu talebinde bulunuyor. Özcan, bu sayede hem kendisi ve çalışanlarını hem de müşterilerin sağlığını korumaya çalışıyor. HES Hoduna bakarak müşterilerin risk durumlarını kontrol eden Özcan, risk taşımayan müşterilerine kuaförlük hizmeti sunuyor.

Manisa’da kendisinin ve bir meslektaşının daha bu yönteme başvurduğunu belirten Özcan, tüm meslektaşlarını aynı uygulamayı başlatmaya davet etti. Müşterilerinin sağlığının kendileri için çok önemli olduğunu, genelde olumlu tepkiler aldığını ifade eden Özcan, “İnsanların hasta veya temaslı olup olmadığını biz de müşterilerimiz de bilemiyoruz. HES Kodu Uygulamasıyla müşterimizin hastalık geçirip geçirmediğini, güncel sağlık durumunu gözlemleyebiliyoruz. Müşterilerimiz kendilerini güvende hissettiğinden uygulamayla ilgili tepkileri de olumlu oluyor.” dedi.

Olumsuz tepki gösterenlerle de karşılaştığını aktaran Özcan, bazı müşterilerin hastalıklarını gizlemek ve açığa çıkmamak için uygulamaya tepki gösterdiğini, kod kontrolünü kabul etmeyenlerin işletmeye alınmadığını dile getirdi.

Özcan, hem müşterilerin hem de çalışanların sağlığını ve ailelerini korumak için uygulamaya destek verilmesini istedi.

Manisalı Kuaför İşletmesine Gelen Müşterilerini Hes Koduyla Kabul Ediyor… Manisalı Kuaför İşletmesine Gelen Müşterilerini Hes Koduyla Kabul Ediyor…

Manisalı Kuaför İşletmesine Gelen Müşterilerini Hes Koduyla Kabul Ediyor…Manisalı Kuaför İşletmesine Gelen Müşterilerini Hes Koduyla Kabul Ediyor… Manisalı Kuaför İşletmesine Gelen Müşterilerini Hes Koduyla Kabul Ediyor…

İlgili haber HES Kodu Nedir? HES Kodu Nereden ve Nasıl Alınır?

Son güncelleme tarihi : 26 Kasım 2020 18:06

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Buharlı Lokomotifte Yatan Kişiye Polisten Yardım Eli!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x