Manisalı Manavdan Örnek Alınacak Davranış

Ekonomik koşulların ağırlaştığı son zamanlarda Manisalı bir manav tarafından başlatılan "Askıda meyve, sebze" ihtiyaç sahibi vatandaşlar ve üniversite öğrencileri tarafından faydalanılmaktadır.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Eşine az rastlanan ve ‘da da yeni yeni yayılmaya başlayan ihtiyaç sahiplerine yönelik bu uygulamalar, hem hayrı yapan kişilerin hemde ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzlerini güldürüyor. Ekonomik şartlarından dolayı pazar alışverişi yapamayan üniversite öğrencileri ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Manisa’da manavcılık yapan bir işletme sahibi tarafından sosyal sorumluluk projesi başlatıldı.

Şehzadeler İlçesinde manavlık yapan bir işletmeci vatandaş, sosyal sorumluluk projesi başlatarak ihtiyaç sahibi vatandaşların ve üniversite öğrencilerinin meyve ve sebze ihtiyaçlarını karşılıyor. Ahmet Peyk tarafından işletilen Manav Extra işletmede başlatılan, hayırsever vatandaşların ve çevre esnafında katkı sağladığı proje büyük ilgi gördü. Manav dükkanının önüne açmış olduğu reyona, hayırseverler tarafından ücreti ödenen meyve ve sebzeleri işletme sahibi Peyk, poşetleyerek reyonun içerisine bırakıyor. İsteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların ve öğrencilerin, istedikleri meyve ve sebzeleri buradan ücretsiz olarak almaları sağlanıyor. 4 aydır bu sosyal sorumluluk projesinin devam ettiğini söyleyen manav sahibi Peyk, hayırseverlerin bu zamana kadar bıraktı poşetlerin yüzlerce dar gelirli vatandaşlar tarafından faydalandığını belirtti.

Evlerine meyve ve sebze götüremeyen vatandaşlar için başlattı

Yaptığı sosyal sorumluluk projesi hakkında bilgiler veren Peyk, ülkemizin son zamanlarda yaşamış olduğu ekonomik sıkıntılar nedeniyle, evlerine meyve ve sebze götüremeyen dar gelirli vatandaşlar ve üniversite öğrencilerine destek olmak için başlattıklarını, hayırsever vatandaşların ve müşterilerinin çok fazla desteği olduğunu, hayırsever vatandaşların banka hesaplarına bile para göndererek yada manav dükkanına gelerek alışveriş yaparak destek olduklarını belirtti. İhtiyaç sahipleri, mahalle sakinleri ve esnaf arkadaşları tarafından yaptığı sosyal sorumluluk projesi için güzel tepkiler aldığını, işletmeye gelemeyen dar gelirli vatandaşların evlerine kadar paketleri bıraktığını belirtti.

Ahmet Peyk’in işlettiği manav dükkanının müşterisi olan Mustafa Savran, bu yapılan sosyal sorumluluk projesinden memnun olduklarını, uzun süredir bu manavdan alışveriş yaptıklarını, projede emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini paylaştı.

Kimler Neler Demiş?

Kula’da Kiralık Araçla Kablo Çalan 3 Kişi Tutuklandı