Manisalı Öğretmenlerden Yaban Hayatına Destek

Şehzadeler Vicdan Karaosmanoğlu İlkokulu öğretmenleri doğal yaşama destek için Spil Dağı'na çıktılar.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
12 Ocak 2020 - 22:27
Manisa haber | Çevre | Şehzadeler haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Soğuk havaların etkisini iyice hissettiğimiz bu günlerde, yaban hayvanları yiyecek bulma konusunda ciddi sıkıntılar çekiyor. Şehzadeler ilçesi,  Vicdan Karaosmanoğlu İlkokulu öğretmenleri de yaban hayvanlarına destek olmak ve diğer okullara örnek teşkil etmek için Spil Dağı’na cıktılar.

Bilindiği üzere Spil Dağı denildiğinde, bu tabiat harikası milli parkını ziyaret eden bir çok ziyaretçinin gözünde, Spil Dağı’nın simgesi haline gelmiş yılkı atları canlanacaktır. Yılkı atları ve diğer yaban hayvanları karla kaplı Spil Dağı’nda karın altında kalan yiyeceklere ulaşamıyor ve ciddi beslenme sıkıntıları çekiyor.

Vicdan Karaosmanoğlu Öğretmenleri’nden Destek Geldi

Manisalı öğretmenler yetkililerden izin aldıktan sonra toplayabildikleri yiyecekleri Spil Dağı Milli Park alanına getirdiler. Milli park yetkililerinin rehberliğinde yaban hayatına destek veren öğretmenler, getirdikleri yiyecekleri, özellikle yılık atlarının yoğunlukta olduğu ve diğer yaban hayvanlarının yaşadıkları bölgelere bıraktılar.

Vicdan Karaosmanoğlu İlkokulu öğretmenleri, ihtiyaç duyulması halinde, zorlu hava koşullarında yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlarını beslemek için ellerinden gelenini yapacaklarını belirttiler.

blank

Son güncelleme tarihi : 12 Ocak 2020 22:41

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa ulaşım güzergahları yenilendi! İşte Manisa Merkez şehir içi hat güzergahları
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x