Manisa’nın 3 Projesi SOGEP Kapsamında Hibe Desteği Alacak!

AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 2020 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Zafer Kalkınma Ajansı tarafından sunulan Manisa’ya ait 3 adet projenin tamamının onaylandığını ve hibe desteği almaya hak kazandığını söyledi.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
17 Ağustos 2020 - 18:22
Manisa haber | Ekonomi Genel | Demirci haber

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı sonuçları açıklandı. ’nın Zafer Kalkınma Ajansına sunduğu 3 proje destek almaya hak kazandı. Projelerin içeriğiyle ilgili olarak açıklamalarda bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, “SOGEP kapsamında Zafer Kalkınma Ajansı tarafından sunulan Manisa’mıza ait 3 adet projenin tamamı onaylanarak hibe desteği almaya hak kazandı.

Manisa’nın 3 projenin tamamı onaylanarak hibe desteği almaya hak kazandı

Bu başarılı sonuçlarla Zafer Kalkınma Ajansı, 12 toplam projeyle ajanslar arasında en fazla destek almaya hak kazanma başarısı ile 1. olan ajans ve görevlilerini tebrik ediyorum. Onay sürecindeki kararları nedeniyle Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a ve süreç boyunca proje geliştirme çalışmaları için desteğini esirgemeyen Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğümüze Manisa’mıza verdikleri önem nedeniyle teşekkür ederim.

Soma ilçesinde 4 kadın kooperatifi bir arada çalışacağı üretim kampüsü kurulacak

Kabul edilen ve SOGEP kapsamında destek alacağımız projelerimiz ile Manisa’nın Soma ilçesinde EÜAŞ’a ait 825 metrekare kapalı alana sahip atıl bir kamu binasında 4 kadın kooperatifi ilk kez bir araya getirilerek, 3 üretim atölyesinden oluşan üretim kampüsü kurulacaktır.

Manisa OSB’de Zihinsel Engelliler Korumalı İşyeri (Z.E.K.İ) projesinin ikinci fazı olarak hayata geçirilecek

Burada 291 kadına eğitim verilerek 42’sinin istihdamı sağlanacak, çalışan kadınların 10 çocuğuna bakım imkanı sunulacaktır. Yine Manisa OSB’de bulunan ve ulusal -uluslararası pek çok ödül almış olan Manisa OSB Zihinsel Engelliler Korumalı İşyeri (Z.E.K.İ) projesinin ikinci fazı olarak hayata geçirilecektir. İlk faz ile zihinsel engelli bireylerin Manisa OSB’de korumalı ve izole alanlarda çalışmaları sağlanmıştır.

Projeye konu ikinci faz olan Z.E.K.İ projesi kapsamında ise zihinsel engellilerin çalışma hayatına entegrasyonu noktasında bir adım daha atılacak ve engelli bireyler ülkemizin önde gelen firmaları için engelli olmayan bireylerle aynı ortamda çalışarak Manisa Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ülkemizin önde gelen firmaları için üretim yapacaklardır.

Demirci’ye Tarım Ürünleri Merkezi kurulacak

Manisa’nın Demirci ilçesinde de soyma-kırma, boylama ve paketleme ünitelerinin yer alacağı bin ton kapasiteli ve ortak kullanım amaçlı Tarım Ürünleri Merkezi kurulacak ve ilçedeki 657 kadın çiftçinin üyesi olacağı Demirci Kadın Kooperatifi kurularak bu merkezin kadınlar tarafından işletilmesi sağlanacaktır” dedi.

Son güncelleme tarihi : 17 Ağustos 2020 18:24

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Parkta Gazete Okuyan Yaşlı Adam Hayatını Kaybetti!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x