Manisa’nın 50 Yıllık Su Sorununu Çözecek Proje!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa merkezin gelecek 50 yılının içme suyu ihtiyacını karşılayacak büyük bir projeyi daha hayata geçireceklerini söyledi. Başkan Ergün, Akpınar ve Ilıca tesislerinin modernizasyonu, yeni bir içme suyu deposu ve büyük çaplı içme suyu hatlarıyla depoların bağlantılarını yapacaklarını söyledi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
14 Ekim 2020 - 16:17
Manisa haber | Ekonomi Politika

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Büyükşehir Belediye Başkanı , Manisa TV ekranlarında yayınlanan Kent ve Başkan programında Manisa merkezde büyük bir projenin daha hazırlıklarının yapıldığını paylaştı. Başkan Ergün, “İlimizde içme suyu temini yeraltı sularıyla karşılandığı için suların şebekelere ulaştırılmasında ciddi bir elektrik tüketimi yaşanıyor. Daha az enerji ile daha fazla içme suyu temin etmek için Akpınar İçme Suyu Üretim Tesisindeki motor ve pompaları modern bir yapıya kavuşturuyoruz. Su kesintilerinin önüne geçmek amacıyla büyük önem arz eden bir çalışma yürütüyoruz” dedi.

“Manisa merkeze büyük bir içme suyu deposu yapacağız”

Vatandaşlara verimi yüksek, daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temini noktasında yeni yatırımlara hayat vereceklerini belirten Başkan Ergün, “Manisa merkezdeki vatandaşlarımızın önümüzdeki 50 yılda herhangi bir susuzluk yaşamaması için öncelikle büyük bir içme suyu deposu yapacağız.

Akpınar ve Ilıca tesislerinden çekilecek çelik borularla bu yeni depomuza su iletimini sağlayarak vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Büyük bir yatırım olacak. Böylece Manisa’nın su sorununu kökten çözeceğiz. Proje çalışmaları başladı. Yakın zamanda startını vermek istiyoruz” dedi.

Manisa’nın 50 Yıllık Su Sorununu Çözecek Proje! Manisa’nın 50 Yıllık Su Sorununu Çözecek Proje!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Hayırsever Vatandaşın Katkılarıyla İlçeye Halk Kütüphanesi Kuruluyor
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x