Manisa’nın İlçesinde Yapılan Narkotik Uygulaması: 7 Gözaltı, 1 Tutuklama!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde gerçekleştirilen narkotik uygulamasında gözaltına alınan 7 kişiden biri tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
25 Ekim 2020 - 21:57
Manisa haber | Asayiş Genel | Alaşehir haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

57 personelin ve 1 Narkotik dedektör köpeğin katılımıyla narkotik uygulaması yapıldı

’nın Alaşehir ilçesinde uyuşturucu madde kullanımının ve satışının yoğun olabileceği bölgeler, park, bahçe, metruk binalar, okul çevreleri, umuma açık yerler ile sabit ve seyyar olarak mahalle ve sokaklarda 57 personelin ve 1 Narkotik dedektör köpeğin katılımıyla narkotik uygulaması yapıldı.

16 araca ceza yağdı

Saat 14.00 ile 24.00 saatleri arasında yapılan uygulamada, 12 araca 9 bin 29 TL cezai işlem uygulanırken, 4 araç trafikten men edildi. 1 parça halinde 23,12 gram esrar maddesi, 5 parça halinde 172,93 gram metamfetamin maddesi, 1 parça halinde 1,29 gram skunk maddesi, 3 adet uyuşturucu madde kullanmaya yarayan aparat, 1 adet hassas terazi ele geçirildi.

7 gözaltı, 1 tutuklama

Yapılan uygulamada 5 kişi ’kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak’ suçundan ve 2 kişi ’Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapmak’ suçundan gözaltına alındı. Uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti yapmak suçundan adliyeye çıkartılan M.E.Ö. (23) tutuklanarak cezaevine gönderilirken, S.G. (18) adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Polis soruşturmalara devam ediyor.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Dere Taşkınlarının Önüne Geçmek İçin Çalışmalar Devam Ediyor…
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x