Manisa’nın kanayan yarası imar planı görüşüldü

31 Mart Yerel Seçimlerinde Cengiz Ergün'ün Manisalılara verdiği en büyük vaatlerinden bir tanesi olan ve yıllardır vatandaşların dört gözle beklediği imar planı ile ilgili çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
03 Ocak 2020 - 18:41
Manisa haber | Genel Gündem | Büyükşehir haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Seçimlerin hemen ardından Ankara’ya giden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, burada Manisa Ak Parti Milletvekili Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile Manisa’ya yıllardır yapılmayan imar ile ilgili görüşmelerde bulunmuştu. Görüşmelerin sonunda Manisalılara müjdeli haber gelmeye başladı. Manisa’ya geldiğinde ilçe belediye başkanları ile görüşmelerde bulunan Başkan Ergün, görüşmeler sonunda yeni imar planlaması yapıldı.

Manisa heyeti, imar planını görüşmek için Bakan Kurum’u ziyaret ettiler

Daha sonrasında da tekrar yeni imar planını görüşmek için Ankara’ya giden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, beraberindeki heyette ise, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya ve MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran ile birlikte, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u makamında ziyaret ettiler. Başkan Ergün ve yanındaki heyet görüşmeler sırasında, Manisalıların imar ve asfaltla ilgili beklediği haberleri Bakan Kurum’a iletti. Görüşmeler sonunda gerekli izin ve onaylarla kredilerin alındığını Manisalılara duyuran Başkan Ergün, Manisa’ya döndüklerinde alınan izinler çerçevesinde hızla çalışma başlatacaklarının müjdesini vermişti.

Yeni imar planı için çalışmalarına ara vermeden devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi ve Yunusemre Belediyesi’nin birlikte yürüttüğü iş birliği çalışmaları devam ediyor. Bu gün Şehzadeler Belediye heyetiyle beraber, Başkan Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediyesi heyeti, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile bir araya geldi. Başkan Ergün’ün makam odasında gerçekleşen toplantıda Manisalıların kanayan yarası haline gelen imar planı çalışmalarında gelinen aşamalar görüşüldü.

 

Son güncelleme tarihi : 3 Ocak 2020 18:47

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’nın Şehzadeler İlçesinde Deprem Meydana Geldi!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x