Manisa’nın Yunusemre İlçesi Depremlerle Sarsılıyor!

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde bir buçuk saatte üç depremle sarsıldı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
22 Ocak 2020 - 18:11
Manisa haber | Asayiş Gündem | Yunusemre haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

‘da son günlerde Akhisar ve Soma İlçelerinde ardı arkasında meydana gelen depremlerle sarsılmıştı. Bu gün ise akşam saatlerinde Yunusemre İlçesi arka arkaya depremlerle sarsılmaya başladı.

İlgili haber Manisa ve Ege Sallanmaya Devam Ediyor!

Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı İzmir sınırındaki Pınarköy Mahallesi’nde saat 16.18 sularında meydana gelen ilk deprem, Kandilli Rasathanesinden alınan verilerine göre 3,2 büyüklüğünde ve yerin 1.7 kilometre altında meydana geldi. Ardından yaklaşık yarım saat sonra ikinci bir deprem daha meydana geldi. Meydana gelen deprem, Pınarköy Mahallesi’ne yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan Süngüllü Mahallesi’nde saat 16.49 sularında 3.3 şiddetinde meydana geldi.

Yunusemre ilçesine bağlı Süngüllü Mahallesi’nde, saat 17:46 sularında 4.1 şiddetinde yerin 14 kilometre derinliğinde ve 18:12 sularında 2.2 şiddetin yerin 13.1 kilometre derinliğin deprem meydana geldi. Yaşanan depremler İzmir’den ve Manisa’dan da hissedilirken, hem İzmir’de hem de Manisa’da kısa süreli paniğe yol açtı. Depremde can ve mal kaybı yaşanmadığı öğrenildi.

Son güncelleme tarihi : 22 Ocak 2020 22:49

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Kamyon ile Çarpışan Otomobil Takla Attı: 3 Yaralı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x